Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ketmia syryjska Purpureus variegatus -Hibiscus Purpureus variegatus

Ketmia syryjska Purpureus variegatus -Hibiscus Purpureus variegatus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:49.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle oryginalna odmiana o pełnych purpurowych kwiatach i wyjątkowo finezyjnym ulistnieniu i ciekawie prezentujących się kwiatach. To jedna z niewielu odmian o pstrych liściach, która posadzona pośród innych egzemplarzy z gatunku niewątpliwie zwróci na siebie uwagę. Dla kolekcjonerów niezbędny okaz.

Rośnie powoli, dorosłe krzewy rzadko osiągają 1,5 m wysokości. Kilkanaście sztywnych, prostych, lekko zaledwie rozgałęziających się pędów tworzy ładny, zwarty pokrój. Fenomenalnie zagęszcza sylwetkę wykwintne listowie. Choć pojawia się dość późno bo dopiero w maju, to od razu rozświetla otoczenie.

Blaszki dorastają do 8 cm długości, są widocznie klapowane o dekoracyjnym ząbkowanym obrzeżeniu. Ich powierzchnia przybiera ciemnozielony kolor z kontrastującym, nieregularnie szerokim, kremowo-białym marginesem i takim samym użyłkowaniem. Tworzą wyśmienite tło dla głęboko purpurowych, pełnych kwiatów. Te zaś wyrastają w kątach liści, spośród zielonych działek kielicha wynurzają się liczne, falowane płatki, zazwyczaj nie otwierając się całkowicie. Zdobią roślinę nieprzerwanie od początku lipca nawet do końca września.

Prezentowaną odmianę uzyskano w wyniku krzyżówek hodowlanych.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dla ładnego wybarwienia się liści warto posadzić ją w miejscu słonecznym, ciepłym i koniecznie osłoniętym od podmuchów zimnych i porywistych wiatrów.

Gleba – jak u gatunku, preferuje ziemie zasobne, przepuszczalne o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym do obojętnego odczynie.

Zaleca się zabezpieczenie rośliny przed zimą agrowłókniną . Bardzo dobrze znosi wiosenne cięcie, warto to robić by nadać roślinie pożądaną sylwetkę i zagęścić pokrój.

Pięknie będzie wyglądać i dobrze się czuć posadzona przy ścianie lub murze – urokliwie go ozdobi a sama otrzyma osłonę przed wiatrem. W towarzystwie innych odmian daje możliwość formowania wielobarwnego żywopłotu. Posadzona w sporych rozmiarów donicy stanie się wyborną ozdobą tarasu, obszernego balkonu albo wejścia do domu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C 3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Rdest Painters Pallet-Persicaria Painter's palette

Cena: 40.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński na pniu-Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 340.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jaśminowiec Girandole pełny-Philadelphus Girandole

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain

Cena: 60.00 PLN