Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Robinia ® TWISTY BABY - Robinia ® Twisty Baby

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 59.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Indygowiec Kiryłowa - Indigofera Kirilowii

Indygowiec Kiryłowa - Indigofera Kirilowii
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:42.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zadziwia połączeniem sylwetki z nietypowymi liśćmi i oryginalnymi kwiatostanami. Niewysoka, rzadko kiedy dorastająca do 1 m wysokości roślina. Potrafi się ładnie rozrastać dzięki korzeniowym rozłogom. Pędy drewniejące u podstawy, górą dość cienkie i wiotkie, ale ładnie rozgałęziające się, zagęszczają pokrój i nadają subtelności.

Liście gęste, w kolorze energetycznej, jasnej zieleni, długości często ponad 20 cm. Złożone nieparzystopierzaście z owalnych, całobrzegich, ostro zakończonych blaszek. Jesienią przybierają złocisto-żółte zabarwienie, pięknie komponujące się z odcieniami złotej polskiej jesieni.

Kwiaty w kolorze różowego fioletu skupione są w grona, które w dogodnych warunkach dorastać mogą do 30 cm długości. Pojedyncze kwiaty o motylkowej budowie, złożone z 5 płatków – dużego, wzniesionego do góry żagielka, dwóch bocznych skrzydełek i dwóch zrośniętych na dole w łódeczkę - urokliwie prezentują się zwisając na końcach tegorocznych pędów. Wabią motyle i owady przyjemnym zapachem. Najobficiej pojawiają się na przełomie czerwca i lipca, ale pojedyncze kwiatostany można zaobserwować jeszcze we wrześniu. Owoce w postaci strąków wielonasiennych.

Pochodzi z dalekich krańców Azji, jego stanowiska w naturze znajdują się na terenach Japonii, Korei oraz północno-wschodnich Chin. Opisany przed ponad 100 laty przez pochodzącego z Gruzji botanika Ivana Palibina.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadać mu będą miejsca słoneczne, widne.

Gleba – trzeba zapewnić mu ziemię bogate, żyzne, o dobrej przepuszczalności i sporej wilgotności. Dla uzyskania ładnych roślin niezbędne będzie regularne zasilanie podłoża, koniecznie wiosną i przed kwitnieniem. Dorosłe egzemplarze tolerują okresowe susze.

Znosi spadki temperatury do około -20°C Najlepiej kopczykować bryłę korzeniową ziemią, liśćmi. Wiosną zleca się niskie przycięcie pędów – zagęści pokrój i wyda więcej kwiatów.Całkiem dobrze radzi sobie w polskim klimacie, choć przed nadejściem zimy trzeba się o niego trochę zatroszczyć, to w sezonie odwdzięczy się po stokroć.

Bardzo oryginalna roślina zachwyci w dużych ogrodach o charakterze leśnym, na jednolitym zielonym tle pięknie zaprezentuje barwę kwiatów a jesienią liści. W cieplejszych regionach kraju sprawdzi się jako roślina okrywowa, udekoruje skarpy czy skalne półki. Można posadzić w donicy i wówczas na zimę przenieść do chłodnego pomieszczenia.

Roślina trzyletnia ukorzeniona w doniczce C-2 ,5 , w ubiegłym sezonie obficie kwitnąca , przycięta jesienią w celu rozkrzewienia.
bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 260.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Watanabe -Viburnum plicatum Watanabe

Cena: 67.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris Forest Flame - Pieris Forest Flame

Cena: 49.00 PLN