Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Sarcococca humilis®Winter Gem

Sarcococca humilis®Winter Gem
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:63.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zimozielona o intensywnym zapachu nowa hybryda, która z końcem zimy zachwyca nie tylko kolorem, kwitnieniem, ale i intensywnym zapachem. Choć w naszych warunkach zdarza się, że ostatecznie traci liście, to pozostawiona sama sobie, ładnie zazieleni się w kolejnym sezonie. Polecana szczególnie kolekcjonerom dla wzbogacenia zbiorów i eksperymentującym ogrodnikom.

Pędy stosunkowo cienkie, sztywne, wzniesione, gęsto wyrastają tworząc zwartą kępę o wysokości do 75 cm i podobnej rozpiętości. Odmiana ładnie się rozgałęzia, wyróżnia się zgrabnym, krzaczastym pokrojem. Pełne wigoru listowie hojnie zdobi roślinę. Lancetowate, całobrzegie blaszki o ostrych wierzchołkach i lśniącej piękną zielenią powierzchni prezentują się zdrowo przez cały rok. W ich kątach, na niemal całej wysokości pędów, od lutego do kwietnia pojawia się intrygująca dekoracja. Z pęków skupiających po kilka sztuk czerwonych pąków wybijają rurkowate kwiaty długości do 2 cm. Po rozwinięciu przyjmują różowy kolor i roztaczają mocną, przyjemną woń. Z czasem zawiązują się owoce – niemal czarne, kuliste pestkowce.

Młoda odmiana wyselekcjonowana w Wielkiej Brytanii przez Petera Moore'a jako krzyżówka Sarcococca hookeriana var. digyna 'Purple Stem' x Sarcococca hookeriana var. Humilis.

Warunki uprawy:

Stanowisko – tolerancyjny względem stanowiska, urośnie ładnie w pełnym słońcu (choć liście nie będą błyszczące) jak i w mocnym cieniu (skromniej zakwitnie). Najładniejsze rośliny otrzymamy w miejscach okresowo zacienianych np.: pod świetlistymi koronami drzew i krzewów.

Gleba – dobrze radzi sobie niemal w każdym przeciętnym podłożu, ale najbardziej preferuje ziemie żyzne, zasobne, dobrze przepuszczalne i wilgotne zarazem, o lekko kwaśnym pH.

Na zachodzie kraju dorosłe egzemplarze zimują dobrze nie wymagając okrycia, w chłodniejszych regionach konieczne będzie zabezpieczenie agrowłókniną zimową. Rośliny w donicach przenieść należy do chłodnych i widnych pomieszczeń.

Kompaktowe rozmiary sprawiają, że bez problemu znajdzie się dla niego miejsce w małych przestrzeniach, w których nawet zimą wprowadzi ożywienie. Jest ciekawym akcentem w zestawieniach z roślinami kwitnącymi w podobnym terminie jak niektóre kaliny, wiciokrzewy czy wawrzynki. Nadaje się do uprawy pojemnikowej stanowiąc oryginalną atrakcję balkon, tarasu lub frontowych schodów, gdzie będzie cieszyła również swym słodkim zapachem.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.zdj.zojalitwin.wordpress.com
commons.wikimedia.org
www.crocus.co.uk/plant

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Purpurascens - Miscanthus sinensis Purpurascens

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina wonna Nanum na pniu-Viburnum farreri Nanum

Cena: 240.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przylaszczka pospolita - Hepatica nobilis

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Silberfeder - Miscanthus sinensis Silberfeder

Cena: 33.00 PLN