Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Perełkowiec Sun King - Sophora Sun King

Perełkowiec Sun King - Sophora Sun King
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Okaz kolekcjonerski.Zaskakuje kwitnieniem już w początkach wiosny. Wówczas to na długich szypułkach zwisają z pędów kwiaty skupione w baldachy liczące po kilkanaście nawet sztuk. Jaskrawe, cytrynowo-żółte płatki rozchylając się na końcach ukazują równie intensywnie zabarwione pylniki. Kwiaty wielkości około 5 cm, o motylkowej budowie, jednak do złudzenia przypominają subtelnie zwisające dzwonki.

To wielopniowy krzew osiągający zwyczajowo do 3 m wysokości i zbliżoną rozpiętość. Pędy wyrastają we wszystkie strony, dość nieregularnie formując luźną sylwetkę.

Liście złożone pierzaście z kilkudziesięciu par listków, osiągają długość około 15 cm. Pojedyncze blaszki eliptyczne, całobrzegie w kolorze spokojnej, ciemnej zieleni. W najcieplejszych regionach pozostają zimozielone, na większości obszarów jednak opadają częściowo lub całkowicie zimą.


Gatunek pochodzi z terenów Nowej Zelandii, ale oferowana w sprzedaży odmiana jest kultywarem ogrodniczym o angielskim pochodzeniu, opatentowanym w 2002 roku przez Johna Gifforda Hilliera. W roku 2002 otrzymała nagrodę Award of Garden Merit od Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Ciekawa roślina o niezwykle dekoracyjnych liściach i urokliwych, wcześnie pojawiających się kwiatach. Mimo egzotycznego pochodzenia, przez lata uprawy w europejskich ogrodach rewelacyjnie dostosowała się do panujących warunków klimatycznych i choć w wielu miejscach wymaga ochrony przed kontynentalnymi mrozami, to pozostaje wysoce odporna na choroby i szkodniki.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze są miejsca słoneczne od wiosny do jesieni, wówczas wymaga około 6 godzin światła, ale jednocześnie ocienione zimą. Koniecznie osłonięte od wiatrów, szczególnie tych mroźnych.

Gleba – bardzo tolerancyjna w stosunku do podłoża, rośnie niemal na każdej glebie, która nie będzie nadmiernie wilgotna.

Wymaga okrycia na zimę np.: agrowłókniną. Po zakończeniu kwitnienia można przycinać.

Pięknie prezentuje się i dobrze będzie się czuł posadzony przy murku, ścianie lub żywopłocie, które dadzą mu cień i ciepło. Będzie intrygującym okazem na reprezentacyjnych miejscach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia wielkolistna Ashei

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Butterflies

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Variegatus - Miscanthus sinensis Variegatus

Cena: 26.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN