Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Budleja Dawida Flutterby Pink - Buddleja davidii Flutterby Pink

Budleja Dawida Flutterby Pink - Buddleja davidii Flutterby Pink
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolejna miniaturowa odmiana amerykańskiej produkcji, wytrzymała, ładnie rozrastająca się, o wyśmienitych i długo utrzymujących się kwiatach. Następna roślina do kolekcji dla wielbicieli gatunku o finezyjnym zabarwieniu.

Wieloletnia, krzewiasta bylina formująca zgrabną kępę przybierającą kształt półkuli o średnicy około 0,8 m. Tworzą ją liczne, niezbyt grube ale sztywne pędy bardzo gęsto ulistnione. Blaszki liściowe osadzone na stosunkowo krótkich ogonkach, przybierają jajowaty, ale nieco wydłużony nawet do lancetowatego kształt, z zaostrzonym szczytem i drobno piłkowanymi obrzeżeniami, nadają kępie objętości i wigoru stercząc na wszystkie strony.

Ponad tą zielona gęstwinę wybijają się dookoła ogromne kwiatostany w wybornym, intensywnym różowo-fioletowawym kolorze z maleńkimi pomarańczowymi gardłami. Setki drobnych kwiatuszków układają się ciasno, zachodząc jeden na drugi formują masywną stożkowatą wiechę wysokości nawet 45 cm. Pod ich ciężarem pędy delikatnie przewieszają swoje wierzchołki przez co roślina nabiera gracji i subtelności.

Kwitnie przez wszystkie letnie miesiące, obdarzając właściciela pięknym widokiem i zapachem a owady obfitością pyłku.

Jedna z odmian krzyżówkowych z serii Flutterby opracowana przez Petera Podarasa, nazwana numerem 9 i opatentowana w 2011 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadają jej najbardziej miejsca widne i zaciszne, w pełni słoneczne do lekko ocienionych.

Gleba – lubi podłoże żyzne, próchniczne i przepuszczalne, o umiarkowanej wilgotności. Lepiej znosi okresowe susze niż nadmiar wody.

Toleruje spadki temperatury do około -29°C, zaleca się jednak okrycie grubą warstwą liści lub ściółki, szczególnie przy małej okrywie śnieżnej a okazy w pojemnikach umieścić w chłodnym pomieszczeniu. Wczesną wiosną przycinamy około 20 cm nad ziemią dzięki czemu w kolejnym sezonie roślina zagęści się i zakwitnie obficiej.

Doskonale prezentuje się na słonecznych rabatach zarówno w nasadzeniu grupowym jak i jako soliter. Ładnie się krzewi więc kilka okazów wzdłuż ogrodzenia, muru czy ściany stworzy urokliwy, kwitnący i pachnący żywopłot. W naprawdę dużej donicy może stanowić dekorację tarasu czy atrakcję przed wejściem do domu, nadaje się do kompozycji florystycznych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 wysokość 40,50cm, przycięta jesienią.

zdj.www.lvhs.fr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Venus - Hosta plantaginea Venus

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiesiołek różowy- Oenothera speciosa Siskiyou

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso rózgowate Heavy Metal - Panicum virgatum Heavy Metal

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mrs. Popple -Fuchsia magellanica Mr Popple

Cena: 27.00 PLN