Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Trzmielina Fortune'a Coloratus - Euonymus fortunei Coloratus

Trzmielina Fortune'a Coloratus - Euonymus fortunei Coloratus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Propozycja dla wielbicieli zimozielonych gatunków, zwłaszcza tych posiadających duże ogrody. Jeden egzemplarz może nadać niebanalnego charakteru każdej aranżacji, stanowić całoroczną atrakcję, a przy tym nie ma wielkich wymagań.

To roślina krzewiasta o płożących i ładnie rozgałęziających się pędach, posiadających korzenie przybyszowe, dzięki którym może się swobodnie rozrastać i wspinać. Formuje zwarte, gęste, z roku na rok okazalsze kobierce. Może osiągać około 30 cm wysokości a jego średnica dochodzić do nieco ponad 4 m. Pędy u podstawy drewniejące, szaro-brązowe, te młode w kolorze jasnej zieleni, gładkie.

Ulistnienie niezwykle bogate, pełne energii i wigoru. Blaszki na bardzo krótkich ogonkach wielkości 3 – 6 cm, eliptyczne, z ostrym wierzchołkiem i lekko ząbkowanym obrzeżeniem. Ich powierzchnia jest lśniąca, ciemnozielona z wyraźnym, żółtawym, atrakcyjnie wyglądającym użyłkowaniem. Pod wpływem niskich, jesiennych temperatur przebarwiają się nabierając ciepłych odcieni winnej czerwieni i purpury zmieszanych z fioletem.

W naszych warunkach klimatycznych nie zdarza się by zakwitała.

W stanie dzikim porasta obszary w Chinach, Korei i Japonii, skąd została przeniesiona również do Ameryki w roku 1914, a Alfred Rehder szczegółowo opisał ją w swych publikacjach w 1926 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – właściwie można ją posadzić w dowolnym miejscu, dobrze rośnie zarówno w blasku promieni słonecznych jak i w cieniu.

Gleba – najbardziej efektownych okazów możemy spodziewać się w żyznych i wilgotnych ziemiach. Jednak to roślina o minimalnych wymaganiach i dobrze radzi sobie na przeciętnie zasobnych glebach ogrodowych a nawet i na tych najsłabszych.

Dorosłe okazy w pełni odporne na mróz, te młodsze warto zabezpieczyć liśćmi lub ściółką przy małej okrywie śnieżnej. Pozwala się formować, można ciąć zawsze, gdy nadmiernie się rozrośnie.

Rewelacyjnie sprawdza się jako trwała roślina okrywowa, do zasłaniania nawet dużych połaci w przestrzeniach miejskich. Pozwala również na tworzenie niebanalnych aranżacji pod względem architektonicznym, gdyż posadzona przy podporach, ogrodzeniach lub pniach pięknie je oplecie. Z powodzeniem można uprawiać w donicach, ale na zimę trzeba je przenieść do chłodnych pomieszczeń.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2
OPr.K.L

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Strawberry Blossom - Hydrangea pan. Living Strawberry Blossom

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żylistek Kalmiiflora - Deutzia Kalmiiflora

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Flame - Hydrangea paniculata Magical Flame na pniu

Cena: 139.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Silberfeder - Miscanthus sinensis Silberfeder

Cena: 33.00 PLN