Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Judaszowiec biały Shirobana - Cercis chinensis Shirobana

Judaszowiec biały Shirobana - Cercis chinensis Shirobana
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:350.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana rarytas, opływająca lśniącymi idealną bielą kwiatami. Niespotykana w polskich ogrodach, nawet w kolekcjach trudno o jej obecność. Wymaga co prawda zabezpieczenia na zimę, ale wiosną zrobi furorę.

To wielopniowe lub bardzo nisko rozgałęziające się niewysokie drzewo albo krzew. Dorosłe okazy osiągają zwyczajowo 2,5 – 3 m wysokości, a korona rozrasta się do około 3 m szerokości. Formuje zgrabną, bardzo kształtną, niemal kulistą sylwetkę.

Zachwyca szczególnie wiosną, gdy na nagich jeszcze pędach i to zarówno tych młodych jak i starszych, a nawet na pniu pojawiają się kwiaty. Są w kolorze śnieżnej bieli, mają typową motylkową budowę, czyli 2 dolne płatki zrośnięte w łódeczkę, kolejne 2 boczne tworzą skrzydełka i jeden wzniesiony nad łódeczką żagielek. Zebrane są w pęki po kilka sztuk i lekko zwisając na krótkich zielonkawych szypułkach białą kołderką okrywają każdą gałąź. Są jadalne o słodko-kwaśnym posmaku. Jesienią wytwarza owoce w postaci brązowych, płaskich strąków, długo pozostających na krzewie.

Liście okazałe, pojawiają się z końcem kwitnienia, w kolorze ciemnej zieleni, jesienią żółkną. Ich powierzchnia ma okrągławy, niekiedy nawet sercowaty kształt, z ostrym wierzchołkiem i gładkimi brzegami. Zawieszone na dość długich ogonkach obficie spowijają gałęzie.

Gatunek pochodzi z Chin, a prezentowana odmiana to młody kultywar ogrodniczy.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca ciepłe, lubi kąpać się w promieniach słońca, ale i w lekkim cieniu też ładnie rośnie. Warto zadbać o zaciszną lokalizację, by nie był narażony na podmuchy zimnych wiatrów.

Gleba – preferuje żyzne ziemie, przynajmniej średnio zasobne, o dobrej przepuszczalności, ale i stałej, umiarkowanej wilgotności, najlepiej o odczynie zasadowym. Dorosłe okazy dobrze znoszą okresy suszy.

Toleruje temperatury do nieco poniżej -24 C. W pierwszych latach uprawy bezpieczniej będzie okryć przed nadejściem zimy np.: słomianą matą. Nie lubi przesadzania, a konieczne do wykonania cięcia przeprowadzamy jesienią.

Niewątpliwie zachwyci jako soliter na reprezentacyjnym miejscu. Posadzony na tle ciemnej ściany czy żywopłotu stanowić będzie wyborny akcent kolorystyczny, a sam zyska zaciszne miejsce. Umieszczając go pośród najwcześniej kwitnących barwnych bylin i krzewów podkreślimy ich kolory.

Roślina ukorzeniona w doniczce c 10, wysokość ok.220,250 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Stachiurek wczesny- Stachyurus praecox

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca Moon Dance

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Strawberry Blossom - Hydrangea pan. Living Strawberry Blossom

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Romantic Ace - Hydrangea paniculata Romantic Ace

Cena: 38.00 PLN