Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kłosowiec Kudos Gold - Agastache Kudos Gold

Kłosowiec Kudos Gold - Agastache Kudos Gold
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:20.50 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Ta dość młoda odmiana prezentuje się zdrowo, witalnie i cechuje się długim okresem kwitnienia. Nie wymaga szczególnych warunków i opieki, dobrze zimuje, może podjąć się jej uprawy niedoświadczony jeszcze ogrodnik a dla wielbicieli gatunku stanowić będzie atrakcyjne urozmaicenie kolekcji.

Jest byliną wieloletnią, pełną wigoru i energii. Pędy sztywne, wyprostowane, ładnie rozkrzewiają się już od samego dołu, tworząc dorodne, foremne kępy. osiągające zazwyczaj około 50 cm wysokości i bardzo podobną szerokość.

Liście pachnące, żywozielone układają się na łodygach gęsto, naprzemianlegle. Blaszki dorastają do 5 cm długości, przybierają jajowaty kształt z dekoracyjnie piłkowanymi obrzeżeniami.

Kłosowate kwiatostany wieńczą szczyty pędów od czerwca do września, są długie, okazałe, bo o średnicy około 5 cm. Pachnące kwiaty przypominają długie, smukłe trąbki lśniące w słońcu złocistymi odcieniami jasnego pomarańczu, który fenomenalnie kontrastuje z fioletowo przebarwiającymi się końcami dziełek kielicha. Ze środka wystają jeszcze kremowe pręciki nadające lekkości i wabiące chmary owadów.

Gatunek pochodzi z obszarów Azji i Ameryki Północnej, jednak opisana odmiana jest kultywarem ogrodowym wyhodowanym przez Janet Nadine Egger i wprowadzonym do obrotu w 2015 roku przez Terra Nova Nurseries z USA.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca ciepłe, słoneczne, ewentualnie lekko ocienione.

Gleba – bardzo tolerancyjny w stosunku do podłoża, najlepiej rośnie i kwitnie w ziemiach średnio żyznych, umiarkowanie zasobnych w składniki próchniczne i umiarkowanie wilgotnych. Selekty z serii Kudos dobrze znoszą okresowe przesuszenia.

Z powodzeniem zimuje w naszych warunkach, jedynie w pierwszych latach uprawy można okryć liśćmi młode egzemplarze. Sadząc roślinę należy wykonać odpowiedni drenaż lub wybrać takie miejsce, by zimą w jej otoczeniu nie tworzyły się zastoiny wodne.

To roślina doskonale komponująca się w ogrodach naturalistycznych czy skalnych. Jej kompaktowe rozmiary pozwalają na formowanie urokliwych obwódek w większych ogrodach albo wzdłuż ścieżek, jak również umożliwiają uprawę na balkonach i tarasach. Zachowują długo świeżość w bukietach.

Roślina ukorzeniona w doniczce 1,5 l.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Silberfeder - Miscanthus sinensis Silberfeder

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński na pniu-Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 340.00 PLN

Otwórz opis produktu

Gleditsia triacanthos Emerald Cascade

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik wielkokwiatowy Multi Blue - Clematis Multi Blue

Cena: 25.00 PLN