Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Turzyca sztywna złota- Carex aurea -Turzyca sztywna Bowles Golden

Turzyca sztywna złota- Carex aurea -Turzyca sztywna Bowles Golden
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:21.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To lśniąca wprost złocisto-żółtymi liśćmi piękna turzyca. Rośnie powoli, systematycznie nabierając wielkości i objętości. Wprowadza wiele światła i radości w każdym miejscu.

Formuje bardzo dekoracyjne kępy, które u dorosłych okazów dorastać mogą do 60 cm wysokości i nieco ponad 60 cm rozpiętości. Jest trwała, cechuje się spokojnym tempem wzrostu, poprzez podziemne rozłogi niespiesznie, ale sukcesywnie powiększa zajmowany obszar.

Równowąskie liście o szerokości nie większej niż 1 cm i długie na około 40 cm wyginają się łukowato na zewnątrz kęp nadając kaskadowego pokroju, a zaostrzone wierzchołki dodają energii. Ich powierzchnia jest w kolorze cytrynowo-żółtym z subtelnymi, podłużnymi, zielonymi paskami.

W maju i czerwcu nieco ponad liście, na cienkich, ale dość sztywnych łodygach rozwijają się kwiatostany. Smukłe, walcowate, długości do 3 cm, ciemnobrązowej barwy.

Odmiana odnaleziona w 1885 roku we wschodniej Anglii przez brytyjskiego ogrodnika i botanika Edwarda Augustusa Bowlesa, od nazwiska którego pochodzi jej druga nazwa Carex elata Bowles Golden. W roku 1993 jej walory dekoracyjne zostały docenione przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które nagrodziło ją tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada jej lokalizacja w półcieniu. W pełnym słońcu również ładnie urośnie, ale koniecznie w wilgotnym podłożu i wówczas uzyskamy bardziej intensywne wybarwienie liści.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, próchniczne, o stałym i dość wysokim poziomie wilgotności oraz najlepiej lekko kwaśnym odczynie.

Zimuje bez potrzeby okrywania na terenie całego kraju. Wiosną zaleca się cięcie uschniętych liści. Egzemplarze w pojemnikach wymagają regularnego podlewania.

Wyśmienicie rozjaśni ciemniejsze rabaty i skwery pod prześwitującymi koronami drzew. Posadzona na brzegu oczka wodnego będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale i ładnie rosnąć. Z powodzeniem może stanowić element aranżacji w donicach na tarasach i balkonach.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Tellen - Hydrangea You and Me Tellen

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Kleine Silberspinne - Miscanthus sinensis Kleine Silberspinne

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiciokrzew różowy Pink Aperitif®-Lonicera japonica Pink Aperitif®

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 58.00 PLN