Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Jarzębina Apricot Queen - Sorbus Apricot Queen

Jarzębina Apricot Queen - Sorbus Apricot Queen
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:75.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jesienią pojawiają się morelowe efektowne owoce w postaci kulistych jagód o średnicy 1 cm. Zebrane są w kuszące, ciężkie owocostany, które wybornie komponują się z czerwonymi liśćmi i zapraszają do ogrodu liczne ptaki.


Średniej wielkości drzewo liściaste osiągające zwyczajowo około 7 m wysokości i 4 m rozpiętości. Rośnie dość szybko, liczne, ładnie rozgałęziające się pędy okryte szarobrązową korą, formują zwartą koronę o zgrabnym, owalnym zarysie.

Ciemnozielone liście o matowej powierzchni wybijają z dekoracyjnych, czerwono-brunatnych pąków, okrytych srebrzystymi włoskami. Są pierzastozłożone, wielkości do 20 cm o kilkunastu owalnych do lancetowatych blaszkach ze stępionymi wierzchołkami i drobno piłkowanymi obrzeżeniami. Z końcem sezonu zachwycają płomiennymi odcieniami czerwieni i burgunda.

Późną wiosną pojawiają się miseczkowate, drobne kwiatuszki o średnicy do 1 cm. Składają się z 5 krągłych, kremowo-białych płatków skupionych wokół oczka żółtawych pręcików przyciągających owady. Układają się w płaskie kwiatostany wielkości około 20 cm.Odmiana mieszańcowa powstała w latach 80. ubiegłego wieku w wyniku hybrydyzowania Sorbus aucuparia, która jest rodzimym gatunkiem na terenie Europy, północnej Afryki oraz zachodniej Azji.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje lokalizację w pełnym słońcu.

Gleba – poradzi sobie w większości przeciętnych gleb ogrodowych, ale najładniejsze okazy otrzymamy na ziemiach umiarkowanie żyznych, o średnim poziomie wilgoci i dobrej przepuszczalności.

Dorosłe drzewa są w pełni mrozoodporne, dobrze znoszą suszę. Młode przez pierwsze lata uprawy warto zabezpieczyć, a w dłuższych okresach bezdeszczowych nawodnić.

Nie zawiedzie jako soliter na reprezentacyjnym trawniku. Doda lekkości i koloru wielogatunkowym aranżacjom a jesienią zaprosi mnóstwo ptaków, które umilą czas i ożywią ogród.Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , o wysokości 130-150 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Krwiściąg lekarski Tanna - Sanguisorba officinalis Tanna

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec Kanadyjski Ruby Falls®- Cercis canadensis Ruby Falls®

Cena: 450.00 PLN