Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kielichowiec chiński - Sinocalycanthus chinensis

Kielichowiec chiński -  Sinocalycanthus chinensis
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:220.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niedawno zaprezentowany w Europie chiński endemit o wręcz ogromnych, pojedynczych kwiatach i jeszcze większych liściach. Ciekawa propozycja dla poszukiwaczy rzadkich gatunków do kolekcji.

Kwiaty Kielichowca chińskiego są ogromne, mieszczące się w całej dłoni, około 6-10 cm średnicy. Kwiat jest szerokokielichowy, złożony z dwóch rzędów białych płatków, skrywając w środku żółte płatki wewnętrzne chroniące pręciki i słupek. Pojedyncze kwiaty pojawiają się na krańcu gałęzi.
Kwiaty nie pachną, kwitną dwa razy: w maju-czerwcu, a później pod koniec sierpnia. Kwitnienie na młodych, tegorocznych gałązkach.

Jest to krzew o dosyć luźnym pokroju, osiąga 200-300 cm wysokości przy podobnej szerokości. Liście są jeszcze większe niż kwiaty, owalne z wierzchołkiem, błyszczące i zielone, dorastające maksymalnie do 15-20 cm – stanowią dobre tło dla dużych i samotnych kwiatów. Liście opadają na zimę.

Kielichowiec chiński został zaprezentowany w Europie w 2011 roku przez Sjaak von Vliet'a. Roślina ta, będąca endemitem, została relatywnie niedawno, bo w 1963 roku odkryta na wschodniej prowincji Zhejiang, na górskim zboczu przez chińskich botaników.

Zastosowanie

Dobrym stanowiskiem dla kielichowca są przydomowe ogrody, osłonięte, gdzie jest dosyć miejsca na absolutnie egzotyczny i niespotykany gatunek. Jest to propozycja dla kolekcjonerów rzadkich, orientalnych i ciekawych roślin. Dobry do nasadzeń jako soliter lub grupowo w zacisznym miejscu w ogrodzie.

Pielęgnacja
Wymaga jedynie usuwania obumarłych gałęzi, poza tym należy utrzymywać Kielichowca w jego naturalnej formie. Młode okazy należy okrywać, szczególnie szyjkę korzeniową.
Wymagania
Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba przeciętna, próchnicza, raczej kwaśna i przepuszczalna. Należy sadzić go na osłoniętym od wiatru stanowisku, wytrzymuje do -24 stopni Celsjusza.

Oferowana do sprzedaży jest roślina o wysokości 100-120, ukorzeniona w donicy C-5.
opr.kscy

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Aralia japońska-Aralia elata

Cena: 119.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon polny Carnival - Acer campestre Carnival

Cena: 195.00 PLN

Otwórz opis produktu

Telima wielkokwiatowa -Tellima grandiflora Rubra

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Purpurascens - Miscanthus sinensis Purpurascens

Cena: 37.00 PLN