Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bażyna czarna- Empetrum nigrum

Bażyna czarna- Empetrum nigrum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:37.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana w ogrodach roślina wrzosowata, która przez cały rok stanowi unikalną dekorację niskich partii ogrodu. Łatwa w uprawie, ładnie się rozkrzewia, kwitnie, owocuje, rewelacyjnie zimuje – czego chcieć więcej? A więc warto ją zaprosić do swego otoczenia, gdyż stanowić będzie przez wiele lat ciekawą dekorację.

To krzewinka osiągająca zazwyczaj około 30 cm wysokości. Młode pędy wznoszą sie ku górze, a starsze pokładają się wokół, tworząc kształtne kępy, dzięki czemu roślina rewelacyjnie nadaje się do zakrywania podłoża i formowania żywych kobierców.

Liście równowąskie, niczym krótkie igiełki zebrane są po 3 – 4 sztuki w gęste okółka i ściśle okalają gałązki. Blaszki szkórzaste, lśniące, o zawiniętych pod spód brzegach. Przez większość roku wyróżniają się seledynowo-zieloną barwą, by jesienią zachwycać iskrzącymi odcieniami pomarańczu i złocistym brązem.

Kwitnie niepozornie, od końca kwietnia do czerwca. Na szczytach pędów pojawiają się wówczas jasnoróżowe baldachogrona liczące po kilka maleńkich kwiatuszków przypominających dzbaneczki. Owocami są czarne, kuliste jagody o średnicy około 0,5 cm. Wychylają się spomiędzy listeczków stanowiąc dodatkowy walor dekoracyjny. Uznawane za jadalne, są źródłem witaminy C, przypisuje się im działanie lecznicze, jednak mdły smak zniechęca do spożywania (po przemrożeniu stają się smaczniejsze).

To gatunek występujący w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie, również na wielu terenach Polski. Przez tysiące lat doskonale zaadaptował się do naszych warunków klimatycznych, dzięki czemu nie sprawia problemów w uprawie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadają jej miejsca w pełni nasłonecznione lub lekko ocienione.

Gleba – najładniejsze okazy otrzymamy na glebach próchnicznych, zasobnych w składniki organiczne, kwaśnych, lekkich i przepuszczalnych a jednocześnie dość wilgotnych.

Zimuje doskonale nie wymagając okrycia.

Świetnie sprawdzi się w skalnych aranżacjach, wprowadzając intensywnie zielone akcenty a na skarpach uformuje zwarte dywany. Doskonale komponuje się z wszelkimi wrzoścami.

W Polsce objęta ochroną gatunkową z uwagi na zagrożenie wyginięciem.

Roślina trzyletnia ukorzeniona w doniczce C-2.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia DIVA® -DIERVILLA splendens DIVA®

Cena: 49.50 PLN

Otwórz opis produktu

Lagerstremia indyjska czerwona - Lagerstroemia indica Enduring Red

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 58.00 PLN