Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rudbekia zachodnia Black Beauty - Rudbeckia occidentalis Black Beauty

Cena: 16.90 PLN
Nasza cena: 14.50 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Tivoli Rot-Hydrangea mac.Tivoli Rot

Hortensja ogrodowa Tivoli Rot-Hydrangea mac.Tivoli Rot
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:36.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Doskonała dwuklorowa odmiana, by pochwalić się najpiękniejszymi roślinami w kolekcji. Zachwyca ogromnymi wprost kwiatostanami o nietuzinkowej kolorystyce i miniaturową, ale jakże zwartą sylwetką.

Uprawiana w gruncie dorastać może do maksymalnie 1,2 m wysokości, w pojemnikach zazwyczaj do około 80 cm. Pięknie układające się pędy, formują obszerną, półkulistą bryłę o rozpiętości dochodzącej do 1 m.

Liście pełne wigoru w kolorze stonowanej, głębokiej zieleni. Mają szeroko jajowaty do owalnego kształt, regularnie, drobno ząbkowane obrzeżenia i ostre wierzchołki.

Średnica monstrualnie prezentujących się kwiatostanów osiąga 25 cm. Są one olśniewającą dekoracją krajobrazu przez całe lato, bo zdobią krzew od czerwca aż do września, rozwijając się na dwuletnich pędach. Pojedyncze kwiaty również duże, złożone z 4 zachodzących na siebie, szerokich u podstawy i zwężających ku stępionym szczytom płatkach korony. Ich powierzchnia jest atrakcyjnie użyłkowana i zawsze dwukolorowa: marginesy pozostają śnieżnobiałe a środek przyjmować może zabarwienie intensywnie niebieskie na podłożu kwaśnym, przez fiolet po żywe odcienie różu na obojętnym po zasadowe.

Odmiana wyhodowana w Holandii przez tamtejsze Hydrangea Breeder's Association czyli Stowarzyszenie Hodowców Hortensji. Znana jest również jako Tivoli Rosa/ Pink lub Tivoli Blau/ Blue, jednak kolor jej kwiatów zawsze zależy od pH podłoża.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej czuć i prezentować będzie się w miejscach półcienistych, pod świetlistymi koronami mniejszych drzew i krzewów, gdzie gra świateł podkreśli jej kolorystykę. Ważne by była osłonięta od wiatrów i parzącego południowego słońca.

Gleba – preferuje ziemie świeże, żyzne, zasobne w składniki organiczne, wilgotne i przepuszczalne.

Przed nadejściem ujemnych temperatur należy ją zabezpieczyć okrywając agrowłókniną albo jutą, okazy w donicach przenosimy do chłodnych pomieszczeń. Po zakończeniu kwitnienia usuwamy jedynie chore lub martwe pędy, wiosną nie przycinamy. W sezonie zasilamy nawozem dedykowanym hortensjom a dla utrzymania intensywnie niebieskiego zabarwienia specjalnego preparatu dla niebieskich hortensji.

Trudno wyobrazić ją sobie w innym miejscu niż to najbardziej reprezentacyjne. To wyśmienita odmiana do uprawy w pojemnikach na tarasy i balkony albo eksponowane miejsca przy wejściu na posesję. Na tle zielonych krzewów stanowić będzie niebanalną atrakcję.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Barocca -Scabiosa Barocca

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 16.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia zimozielona Francois Treyve -Magnolia grandiflora Francois Treyve

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 49.00 PLN