Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Magnolia soul. Honey Tulip ®

Magnolia soul. Honey Tulip ®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:420.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Fantastyczne, małe, ale jakże dostojne drzewko, perełka dla wielbicieli gatunku. Zakwita każdej wiosny już od pierwszych lat uprawy, zachwyca ogromem czarujących kwiatów i subtelną sylwetką. Choć sprawiać może wrażenie delikatnej rośliny to doskonale radzi sobie w naszej strefie klimatycznej.

Dorosłe okazy osiągają około 3,5 m wysokości i nisko formują niezwykle zgrabną, dość smukłą ale zwartą, wielopędową koronę o rozpiętości 1,5 m. Na przełomie marca i kwietnia, na jeszcze nagich, szarobrunatnych pędach rozpoczyna się efektowny pokaz. Ze stożkowatych pąków wybijają szalenie piękne kwiaty. Mają one kształt pękatej, krągłej czary uformowanej przez eleganckie płatki o kremowo-miodowej barwie. Gdy zaczynają się rozkładać przypominają duże tulipany, a w pełni kwitnienia ich średnica przekracza 15 cm.

Liście rozwijają się w połowie wiosny. Blaszki o szerokim, podługowatym kształcie, całobrzegie z ostrymi wierzchołkami. Młode jasnozielone, z czasem ich kolor nabiera głębi, zachowując zdrowy, pełen wigoru wygląd na resztę sezonu.

Odmiana wyselekcjonowana w Nowej Zelandii przez uznanego hodowcę i twórcę pięknych i wytrzymałych roślin Marka Jury, należąca do kolekcji Jury Series. W Europie dostępna od 2014 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie trzeba zapewnić jej miejsce słoneczne, ciepłe, zaciszne, doskonale osłonięte od mroźnych i porywistych podmuchów wiatru.

Gleba – preferuje podłoże świeże, żyzne, zasobne w składniki organiczne, o dobrej przepuszczalności i stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności.

Dorosłe okazy zimują w naszym kraju bardzo dobrze, ale w pierwszych kilku latach uprawy należy młode osobniki solidnie zabezpieczyć, okrywając je słomianą matą albo stroiszem. Nie lubi przesadzania.

Najwspanialsze rośliny jako solitery na małych przydomowych trawnikach, które już wczesną wiosną ucieszą nasze zmysły. Ale jeśli zdecydujemy się na posadzenie kilku sztuk w grupie też nie będziemy żałować, stworzą dla nas wyśmienity, pełen gracji i uroku zakątek.

Magnolia w donicy 12 litrów , wys. 160-180 cm z wymaganą licencją.
opr.ABzdj.Topiary Gardens
achat-vente-palmiers.com

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liliowiec Chocolate Candy - Hemerocallis Chocolate Candy

Cena: 22.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kielisznik bluszczowaty-Calystegia hederacea 'Multiplex'

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy® Summerific -Hibiscus moscheutos Summerific®Midnight

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Phoenix - Acer palmatum Phoenix

Cena: 150.00 PLN