Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Borówka Duke

Borówka Duke
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Bardzo wczesna odmiana, której owocami możemy cieszyć się na początku sezonu. Pojawiają się jako jedne z pierwszych, są wyjątkowo aromatyczne, z charakterystyczną, jakby „chrupiącą skórką”, dobrze znoszą transport i magazynowanie. Z przyjemnością zjadane na surowo, choć doskonale nadają się do obróbki.

Krzew o wzniesionym, nieco nieregularnym pokroju, sztywnych i mocno rozgałęziających się pędach. W dość szybkim tempie osiąga około 1,8 m wysokości i zbliżoną rozpiętość. Ulistnienie ciemnozielone, blaszki sztywne, gęsto unerwione, eliptyczne w zarysie, o całych brzegach i ostrych wierzchołkach. Jesienią krzew zyskuje na dekoracyjności, bo zmieniają one barwę na ogniste odcienie pomarańczu i czerwieni.

Jak na odmianę wczesną, kwitnie stosunkowo późno, bo pierwsze kwiaty pojawiają się zazwyczaj dopiero z początkiem maja, co zmniejsza ryzyko ich przemarznięcia i zwiększa plon. Na całkiem grubych, długich szypułkach zwisają liczne i spore dzwonki o biało-różowawym zabarwieniu. Owoce o średnicy do 3 cm i lekko spłaszczone, zebrane na szczytach pędów w dość luźnych gronach. Gładka, ale mocna, granatowa skórka z delikatną warstwa charakterystycznego woskowego nalotu skrywa zwarty, słodki i przyjemnie pachnący miąższ. Na ogół dojrzewają w połowie lipca.

Warunki uprawy:
Stanowisko – słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru zwłaszcza zimą.
Gleba – roślina ma swoje wymagania, podłoże musi być typowo próchniczne, o odczynie kwaśnym, najbardziej odpowiednie pH w przedziale 3,5 – 5 oraz stale, umiarkowanie wilgotne.

Borówka amerykańska należy do rodziny wrzosowatych. Ze względu na płytki system korzeniowy należy podlewać roślinę, zwłaszcza w pierwszym roku po posadzeniu i w okresach suszy.
Przez pierwsze trzy lata wycinamy tylko uszkodzone lub słabe pędy, po tym czasie zaleca się wiosenne prześwietlanie, co zwiększy ilość pąków kwiatowych i owoców na krzewie.

Mrozoodporność do około -28°C.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Hopcorn Rose Hovaria

Cena: 40.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik wielkokwiatowy Multi Blue - Clematis Multi Blue

Cena: 25.00 PLN