Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Baptysja czekoladowa - Baptisia Dutch Chocolate

Baptysja czekoladowa - Baptisia Dutch Chocolate
Cena brutto za sztukę:79.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 79 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zachwyca niecodziennym pokrojem i niepowtarzalnym kolorem kwiatów. Dopiero co rozpoczyna karierę na rynkach ogrodniczych, ale należy do prestiżowej selekcji hodowlanej, dobrze przygotowanej do naszych warunków klimatycznych i zapewne niejeden kolekcjoner zapragnie ją mieć a i amator nie będzie miał problemów z jej uprawą.

Mocne, proste, niemal pionowe pędy, których z każdym rokiem przybywa, tworzą zwartą, gęstniejącą kępę o wysokości do 90 cm i średnicy około 60 cm. Łodygi u dołu nagie, jednak od 1/5 wysokości bogato okryte listowiem. Liście przypominają swym kształtem te koniczyny, złożone są z 3, odwrotniejajowatych, całobrzegich blaszek o długości do 4 cm i szerokości około 2 cm. Ich powierzchnia ma kolor jasnej zieleni z niebieskawym odcieniem.

Ponad tę szalenie okazałą kulą liści wybijają smukłe, długie nawet na 30 cm groniaste kwiatostany. Luźno ułożone motylkowe kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu z końcem maja i pozostają do początków lata. Ich głęboki, aksamitny, czekoladowo-fioletowy kolor jest o tej porze niebywale zaskakujący i atrakcyjny. Dodatkowo podkreślają go kontrastujące, żółte gardziele. Z czasem pojawiają się małe, owalne strąki o czarno-brązowym zabarwieniu.

W naturze gatunek porasta widne lasy w południowo-wschodnich stanach USA, jednak oferowana odmiana jest wynikiem wieloletniej selekcji prowadzonej przez Hansa Hansena z Walters Gardens Inc. Opatentowana i wprowadzona na rynki w 2013 roku. Należy do kolekcji Decadence, która obejmuje odmiany o bardziej zwartym pokroju i wyrafinowanych kolorach kwiatów.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca zaciszne, ciepłe, słoneczne do lekko ocienionych.

Gleba – nie ma większych wymagań, ładne okazy rosną w przeciętnej a nawet słabej ziemi ogrodowej, o średniej żyzności i wilgotności. Pamiętać należy jedynie o dobrej przepuszczalności lub odpowiednim drenażu podłoża.

Dorosłe okazy zimują bez konieczności okrycia, jednak te najmłodsze, szczególnie w chłodniejszych regionach Polski warto zabezpieczyć przed nadejściem srogich mrozów. Bardzo dobrze znosi okresowe braki wody, nie lubi przesadzania.

Jako soliter w eksponowanym miejscu stanowić będzie nie lada ciekawostkę. W ogrodach na tle srebrzysto ulistnionych krzewów uwydatni swoją barwę, a jednocześnie sama stworzy intrygującą scenerię dla mniejszych roślin. W nasadzeniu grupowym – wzdłuż alejki czy podjazdu – stworzy dostojny szpaler.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 350.00 PLN

Otwórz opis produktu

Piwonia drzewiasta japońska-Paeonia suffruticosa Shan Hu

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Berry Awesome-Hibiscus Berry Awesome

Cena: 79.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR na pniu

Cena: 230.00 PLN