Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Tellen - Hydrangea You and Me Tellen

Hortensja ogrodowa Tellen - Hydrangea You and Me Tellen
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:50.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Kolekcjonerska odmiana, która w okresie kwitnienia prezentuje się wprost obłędnie, pełna gracji i lekkości. Jest długowiecznym i witalnym krzewem, jednak dla osiągnięcia najefektowniejszych rezultatów wymaga odpowiednich warunków i kilku zabiegów.

Dorosłe okazy formują okazałe, rozłożyste sylwetki o rozpiętości dochodzącej do 2 m i wysokości około 1,5 m. Pędy sztywne, drewniejące u podstawy szeroko rozchodzą się na boki, nadając szerokiego, ale jednocześnie gęstego pokroju.

Zdrowo prezentujące się liście mają ciemnozieloną, błyszczącą powierzchnię. Ich blaszki są szeroko owalnego kształtu, długości ponad 15 cm, o atrakcyjnie ząbkowanych brzegach i krótkich, ostrych wierzchołkach.

Od lipca do września okrywa się obficie kulistymi kwiatostanami o średnicy blisko 20 cm. Każdy z nich złożony jest z ogromu płonnych, płaskich kwiatów, zazwyczaj o 4 luźno układających się, niemal krągłych płatkach korony. Ich najpiękniejszy odcień kobaltowego błękitu uzyskamy zapewniając roślinie podłoże kwaśne natomiast w glebie zasadowej, przebarwiać będzie się odcieniami różu i fioletu.

Odmiana opracowana została przez znanego francuskiego hodowcę gatunku nazwiskiem Corinne Mallet i wprowadzona na ogrodnicze rynki w 1993 roku. Znana również pod nazwą Telenn.

Warunki uprawy:

Stanowisko – typowe dla gatunku, lubi miejsca w półcieniu, preferuje wystawę wschodnią, koniecznie w zaciszu.

Gleba – przepuszczalna, świeża, bogata w składniki organiczne i nieprzesuszająca się, szczególnie w okresie kwitnienia stale i dobrze nawilżona.

W naszych warunkach klimatycznych zaleca się jej okrycie przed nadejściem zimy, gdyż znosi spadki temperatury -20°C. Każdej wiosny zaleca się wykonanie cięcia a w sezonie regularne zasilanie nawozem do hortensji.

Stanowić będzie niepowtarzalną ozdobę wschodnich, a nawet północnych murków, ścian czy małej architektury ogrodowej. W nasadzeniu grupowym uformuje wspaniały, barwny szpaler wzdłuż wjazdu na posesję albo ogrodowej ścieżki. Nie zawiedzie również jako soliter na wyeksponowanym przydomowym skwerze.

Roślina ukorzeniona w doniczce 3,5 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Krzewuszka middendorffiana-Weigela middendorffiana

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Flame - Hydrangea paniculata Magical Flame na pniu

Cena: 139.00 PLN

Otwórz opis produktu

Stachiurek wczesny- Stachyurus praecox

Cena: 130.00 PLN