Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wawrzynek Pink Fragrance-Daphne Pink Fragrance

Wawrzynek Pink Fragrance-Daphne Pink Fragrance
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:87.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Długi czas kwitnienia, piękna kolorystyka i zdrowy, pełen wigoru wygląd sprawiają, że warto wzbogacić o tę roślinę niejedną kolekcję. Rzadko oferowana w sprzedaży na naszym rynku będzie niewątpliwie przyciągała uwagę.

To niewysoki, półzimozielony krzew. Pędy rozrastają się gęsto, tuż nad podłożem, tworząc zwartą, kulistą bryłę o średnicy dochodzącej u dorosłych egzemplarzy do 90 cm.

Gęstego pokroju dopełnia bogate ulistnienie. Blaszki liściowe niemal siedzące lub na bardzo krótkich ogonkach, szczególnie na końcach pędów liczne i układające się skrętolegle. Są skórzaste, drobne i wąskie, o lancetowatym kształcie, całobrzegie. Środkiem, na całej długości przebiega wyraźnie widoczny nerw. Powierzchnia młodych liści lśni jasną zielenią, te starsze mają znacznie ciemniejszy odcień.

Na końcach pędów rozwijają się urocze, główkowate kwiatostany. Długi czas zdobią roślinę, będąc barwną atrakcją od początku lata nawet do końca października. Kwiaty wybijają ze smukłych stożkowatych pąków, rozwijając się pozostają u podstawy rurkowate a cztery owalne, ostro zakończone płatki układają się gwiaździście. Najpierw przyciągają oko fioletowo-różowym kolorem, z czasem jaśnieją do bladego, pudrowego różu lub niemal bieli. Pięknie pachną, wabią owady i motyle.

Gatunek pochodzi z terenów wschodniej Azji, ale prezentowana odmiana jest kultywarem ogrodniczym i została wyhodowana przez Brytyjczyka Robina White'a.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadają mu miejsca ciepłe, w lekkim półcieniu lub słońcu, ale przesłonięte od gorących promieni w południe.

Gleba – wymaga podłoża zasobnego w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i umiarkowanej wilgotności, najlepiej o odczynie zasadowym. Dobrze znosi okresowe niedobory wody.

Toleruje spadki temperatury do około -23°C, młode egzemplarze i te uprawiane w chłodniejszych regionach kraju wymagać będą zabezpieczenia przed nadejściem zimy. Nie zaleca się przycinania, usuwać należy jedynie chore lub uszkodzone pędy.

Świetnie prezentuje się w nasadzeniach grupowych do zadarniania skarp, formowania niskich szpalerów wzdłuż ścieżek czy alejek. Pozwala tworzyć atrakcyjne kolorystycznie i architektonicznie kompozycje w ogrodach skalnych i żwirowych. Bez problemów udekoruje balkony i tarasy w pojemnikach czy donicach.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Baptysja czekoladowa - Baptisia Dutch Chocolate

Cena: 79.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Makijaż - Leucothoe fontanesiana Makijaż

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Krzewuszka middendorffiana-Weigela middendorffiana

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 135.00 PLN