Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kłosowiec Kudos Ambrosia-Agastache Kudos Ambrosia

Kłosowiec Kudos Ambrosia-Agastache Kudos Ambrosia
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:20.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Szalenie atrakcyjnie przebarwiające się kwiaty, ich obfitość i długość zachowywania świeżości sprawiają, że warto ugościć tę odmianę w progach swojego ogrodu. Co więcej ładnie i energicznie rośnie nawet w słabszych glebach i nie wymaga dodatkowych zabiegów, dlatego polecana jest również dla początkujących lub zapracowanych ogrodników.

To wieloletnia bylina z rodziny jasnotowatych o kompaktowym, zwartym pokroju. Sztywne pędy rozkrzewiające się już od podstawy formują zdrowe, kształtne i pełne wigoru kępy, dorastające do 50 cm wysokości zbliżonej rozpiętości.

Liście przyjmują zielony kolor z lekko niebieskawym odcieniem. Blaszki mają jajowaty kształt o atrakcyjnie, szeroko piłkowanych marginesach, a dodatkowo wydzielają przyjemną, delikatną woń.

Kwiaty pojawiają się już w połowie pędu aż do jego wierzchołka układając się w okazałe kłosy. Początkowo owalne, pomarańczowe pąki rozwijając się, przybierają postać wydłużonych trąbek i zmieniają stopniowo zabarwienie na różowe. Cały kwiatostan mieni się więc w promieniach letniego słońca wieloma ciepłymi tonami, od czerwca do września roztacza miły zapach i wabi rzesze owadów.

Naturalne siedliska gatunku znajdują się na terenach Azji i Ameryki Północnej. Prezentowana odmiana jest selektem hodowlanym opracowanym przez Janet Nadine Egger w ramach kolekcji Kudos i wprowadzonym do handlu przez amerykańską firmę Terra Nova Nurseries w 2013 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dobrze rośnie w miejscach słonecznych do pół cienistych.

Gleba – nie ma większych wymagań w stosunku do podłoża, wystarczy mu ziemia o średniej zasobności i żyzności, przepuszczalna i nie bardziej niż umiarkowanie wilgotna. Dobrze znosi okresowe przesuszenia.

Mrozoodporny w pełni. Należy zwrócić uwagę, by w miejscu wzrostu rośliny, nie tworzyły się zimą zastoiny wodne, mogące spowodować uszkodzenia.

Rewelacyjnie prezentuje się w aranżacjach o charakterze naturalistycznym, w ogrodach – łąkach, jak również w kompozycjach skalnych i żwirowych. Będzie stanowić piękne uzupełnienie lub obrzeże słonecznych rabat, pojemników na tarasie czy balkonie a nawet bukietów.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 l.
oprac.C.L

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Szczęślin bungei - Clerodendrum Bungei

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Vision of Love- Hemerocallis Vision of Love

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 125.00 PLN