Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pieris japoński Katsura-Pieris japonica Katsura

Pieris japoński Katsura-Pieris japonica Katsura
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 95 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo intrygująca odmiana o intensywnie różowych kwiatach i o niezwykle ciekawym ulistnieniu oraz dekoracyjnych kwiatach. Pozostaje zimozielona, jest wytrzymała, formuje kształtną sylwetkę, warto pomyśleć o miejscu dla niej w swoim otoczeniu.

Cechuje się powolnym tempem wzrostu, dorosłe okazy zazwyczaj nie dorastają do 1 m wysokości i osiągają rozpiętość około 1,1 m. Pędy u podstawy drewniejące, brązowe, te młode natomiast bordowo nabiegłe. Ładnie się rozgałęziają tworząc zwartą, gęstą sylwetkę o lekko spłaszczonym, kulistym zarysie.

Ulistnienie lśni przez cały rok. Skórzaste blaszki na dość krótkich ogonkach, subtelnie opadają na krótkich ogonkach. Są smukłe, o odwrotnie jajowatym lub lancetowatym kształcie, całobrzegie i ostro zakończone. Ich powierzchnia przyjmuje głęboki, ciemnozielony kolor. Młode liście po wybiciu z pąków przez pewien czas utrzymują zabarwienie w odcieniu winnej czerwieni, tak fenomenalnie prezentując się na tle tych starszych. Co więcej dzieje się tak dwukrotnie w ciągu roku.

Nie mniej atrakcyjnie prezentują się kwiaty. Pojawiają się już w kwietniu skupione w długich, przewieszających się się wierzchołkowych gronach. Mają dzbaneczkowaty kształt oraz różowy kolor, który na brzegach przechodzi w intensywne czerwone tony.

Odmiana odnaleziona na japońskiej wyspie Okinawa. Cor Esveld otrzymał ją od swego przyjaciela i sprowadził do Europy. Na rynek ogrodniczy wprowadziła ją firma G&T Rijjkaart z holenderskiego miasta Boskoop, która posiada licencję hodowlaną. Nazwa odmiany została nadana na cześć żony znalazcy.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca dobrze nasłonecznione do okresowo ocienianych i co ważne, zaciszne, dobrze osłonięte szczególnie od mroźnych wiatrów.

Gleba – najładniejsze rośliny otrzymamy na lekkich, torfowych, kwaśnych ziemiach o umiarkowanej wilgotności.

Toleruje spadki temperatury do około -27°C, na większości terenów Polski zimuje bez okrywania.

Rewelacyjnie czuje się i prezentuje na wrzosowych rabatach. Jako soliter na frontowych skwerach będzie stanowił całoroczną dekorację. Ozdobi również południowe tarasy i balkony jako samotnie rosnący okaz w pojemniku.

Roślina ukorzeniona w doniczce C 4

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Invincibelle Spirit - Hydrangea arborescens Invincibelle Spirit

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin-PHOTINIA FRASERI RED ROBIN

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Osmantus purpurowy-Osmanthus Purpureus

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 60.00 PLN