Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń świdwa Magic Flame - Cornus sanguinea Magic Flame

Dereń świdwa Magic Flame - Cornus sanguinea Magic Flame
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jasno- pomarańczowe pędy, które są doskonale widoczne podczas zimowych miesięcy oraz uderzająco złoto-pomarańczowe ulistnienie jesienią to niewątpliwe atuty tej odmiany derenia.
"Magiczny płomień", nazwa zwyczajowa w pełni odzwierciedla wygląd bezlistny krzewu , istotniedo złudzenia przypomina płonący krzew.

Nazwa odmianowa idealnie wprost odzwierciedla wygląd krzewu w okresie bezlistnym, który pośród zimowego krajobrazu wygląda jakby objęty został płomieniami. Jeżeli posadzimy kilka egzemplarzy w grupie efekt będzie się potęgował... Zrobił wrażenie również na specjalistach zdobywając prestiżowe wyróżnienia.

Pędy wznoszą się wyprostowane i sztywne dorastając do blisko 2 m wysokości. Mają liczne, ale krótkie i dość cienkie rozgałęzienia tworząc zwarty krzew o rozpiętości około 1,8 m. Od dołu pędy wybarwiają się na jasny odcień pomarańczu, ku górze ciemnieją i przybierają kolor ognistej, intensywnej czerwieni.

Jesienią, kiedy również liście mienią się wszelkimi tonami świetlistego złota, ciepłego oranżu aż po gorącą czerwień cały krzew rozpala otoczenie. W sezonie ulistnienie przybiera stonowany odcień świeżej zieleni i krzew wydaje się być trochę niepozorny, choć zgrabny i dorodny. Blaszki okazałe, szerokojajowate, całobrzegie i z widocznym dekoracyjnym użyłkowaniem na powierzchni.

W maju i czerwcu pojawiają się nieduże baldachy drobnych kwiatów, które roztaczają subtelny zapach i stanowią łakomy kąsek motyli czy pszczół. Wydają również małe, kuliste owoce o niemal granatowym zabarwieniu, które są uwielbiane przez ptaki.

Walory dekoracyjne odmiany zostały nagrodzone przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze prestiżową nagrodą Award of Garden Merit w 2012 roku.

Warunki uprawy:
Stanowisko – lubi rosnąć i fenomenalnie prezentuje się w promieniach słońca, ale lekki półcień także mu służy.
Gleba – zadowoli się przeciętną ziemią ogrodową o stałym, dość wysokim poziomie wilgotności, ale i dobrej przepuszczalności i lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, dobrze zimuje bez konieczności okrywania nawet w chłodniejszych regionach kraju. Dobrze znosi przycinanie, więc można go swobodnie formować, zabieg najlepiej wykonywać co 2 lata dzięki czemu utrzymamy intensywny kolor pędów.

Świetny efekt daje posadzenie w grupie kilku sztuk zarówno w aranżacjach w przydomowych ogrodach jak i w miejskich parkach. Będzie stanowił również doskonałe, zielone tło dla barwnie kwitnących latem bylin, a gdy one zakończą swój barwny pokaz, to on wprowadzi jesienią kolorowy i gorący klimat.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-4, wysokość ok.60 cm.
mrbp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Love Pat - Hosta Love Pat

Cena: 26.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja zimowa Winter surprise - Hydrangea anomala Winter Surprise

Cena: 145.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kielisznik bluszczowaty-Calystegia hederacea 'Multiplex'

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN