Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Przywarka japońska-Schizophragma hydrangeoides

Przywarka japońska-Schizophragma hydrangeoides
Cena brutto za sztukę:43.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 43 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pełne wigoru, okazale prezentujące się pnącze z rodziny hortensjowatych. Niełatwo spotkać je w naszym otoczeniu, a szkoda, bo to roślina o szalenie dekoracyjnych liściach i kwiatach, które niczym powódź potrafią rozlewać się po ogrodzie.

Egzemplarze w uprawie na ogół osiągają do 6 m wysokości, w naturze bywają dwukrotnie większe. Pokrój niezwykle gęsty, liczne i ładnie rozgałęziające się pędy ściśle oplatają podpory formując zwartą okrywę. Te starsze mają ciemno szary kolor, młode brązowawe, posiadają krótkie korzenie przybyszowe, za pomocą których trzymają się murów czy pni.

Liście okazałe, długości blisko 10 cm. Blaszki na długich ogonkach, układają się na pędach naprzeciwlegle, bardzo gęsto. Mają sercowaty kształt o drobno i głęboko ząbkowanych marginesach oraz krótkie, ostre wierzchołki. W sezonie błyszczą świeżą zielenią, jesienią złocistym odcieniem żółci.

Przez niemal cały lipiec tuż nad listowiem rozwijają się intrygujące kwiatostany – rozłożyste, płaskie baldachogrona o średnicy dochodzącej do 25 cm. Wewnątrz cały ogrom drobnych, puszystych kwiatów płodnych w kolorze kremowym, otoczonych wianuszkiem oryginalnych, jednopłatkowych kwiatów płonnych wielkości około 3 cm. Każdy jajowaty w zarysie, o stępionym szczycie i kremowobiałej powierzchni z wyraźną, zielonkawą siecią użyłkowania. Wytwarzają przyjemny, ale nie najmocniejszy zapach.

W naturze rośnie w górskich lasach na terenie Japonii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadają jej miejsca półcieniste do cienistych.

Gleba – radzi sobie nawet na uboższym podłożu, ale wymaga ziemi świeżej, o stałym, dość wysokim poziomie wilgotności oraz lekko kwaśnym odczynie.

Roślina godna polecenia do uprawy na terenie całej Polski. Nie lubi przesadzania, potrzebuje czasu by zadomowić się na nowym miejscu, dlatego warto od razu ulokować ją na właściwym stanowisku.

Mrozoodporność do -30C

Idealna roślina do nasadzeń przy starych ścianach, fragmentach murów czy pod koronami drzew – fenomenalnie będzie po nich spływać i je oplatać. Rewelacyjnie ozdobi altany i pergole – zadbać należy by podpory były wytrzymałe, bo pnącze jest dość ciężkie.

Roślina ukorzeniona w doniczce 3-litrowej.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Strączyn żółty-Cladrastis lutea -Cladrastis kentukea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Leptinella Platt's Black

Cena: 18.50 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Pendula - Fagus sylvatica Purpurea Pendula

Cena: 170.00 PLN