Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia różowa - Albizia julibrissin Rosea

Cena: 69.00 PLN
Nasza cena: 55.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wisteria Venusta Showa Beni

Wisteria Venusta Showa Beni
Cena brutto za sztukę:180.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 180 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Unikatowa, ale już wielokrotnie nagradzana odmiana o wyjątkowych, jedwabistych liściach – stąd nazwa odmiany – oraz niespotykanych pachnących dużych kwiatach. Na polskim rynku ogrodniczym właściwie jeszcze niespotykana. Wymaga jednak sporo uwagi i jej posiadacze muszą zaprzyjaźnić się z sekatorem, bo przycinanie to konieczny i często powtarzany zabieg.

Jest wieloletnim, niezwykle urokliwym pnączem o dużej sile wzrostu, osiągające imponujące rozmiary kilku metrów wysokości i rozpiętości. Przyrasta i wspina się skręcając swe zdrewniałe, ale elastyczne pędy w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara i nie należy tych zwojów rozplatać, można gałęzie mocno przycinać lub okrywać nimi wybrane powierzchnie.

Odmiana wyróżnia się egzotycznie wyglądającymi, puszystymi liśćmi długości ponad 35 cm. Gęsto okrywają one pędy wyrastając naprzemianlegle. Są złożone nieparzystopierzaście z kilku par podłużnych, jajowatych blaszek, o ostrych wierzchołkach i drobno ząbkowanych brzegach. Ich jasnozielona powierzchnia jest srebrzyście omszona i głęboko użyłkowana.

Kwitnie zwykle na przełomie wiosny i lata i to już od pierwszego roku po posadzeniu. Grona, długości około 15 cm zwisają z pędów, skupiając mnóstwo motylkowatych kwiatów niemal dwukrotnie większych niż u innych glicynii. Osadzone są one na długich szypułkach, przyjmują biało-różowe zabarwienie z wyraźnie widoczną żółtą plamką pośrodku wnętrza. Roztaczają intensywny, słodki zapach, dostarczają miododajnego pyłku, wabią owady i motyle. Owocem są aksamitne, 20 cm strąki.

Odmiana wyróżniona za walory ogrodowe w 2012 roku nagrodą Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne i zaciszne, wówczas kwitnie najokazalej, ale poradzi sobie w lekkim półcieniu.

Gleba – wystarczy przeciętna ziemia ogrodowa, wilgotna i przepuszczalna, o kwaśnym odczynie. Nie zaleca się szczególnego nawożenia, gdyż powoduje to rozrost systemu korzeniowego kosztem listowia i kwiatów.

Bez okrycia zimuje w temperaturze około -27°C, w pierwszych latach uprawy warto zabezpieczyć podstawę pnia, a w chłodniejszych regionach okryć agrowłókniną. Wymaga regularnego przycinania w celu ograniczenia nadmiernego rozrostu oraz nadania pożądanej sylwetki, wzmaga również kwitnienie. Nie lubi przesadzania. Dobrze jeśli system korzeniowy ma ograniczoną przestrzeń. Dorosłe okazy odporne są na suszę. Wymaga mocnych podpór.

Doskonała ozdoba altany i patio. Rewelacyjnie przesłoni ściany, mury. Stworzy niebanalne aranżacje oplatając się po kratownicach czy ogrodzeniach, nada romantycznego charakteru każdemu zakątkowi.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3 w zeszłym roku kwitła .

Minimalna cena w ostatnim miesiącu wynosiła 180 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 60 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa PASTELGREEN -Hydrangea paniculata PASTELGREEN

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Schizachyrium miotlaste The Blues - Schizachyrium scoparium The Blues

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Krwiściąg lekarski Tanna - Sanguisorba officinalis Tanna

Cena: 35.00 PLN