Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Loropetalum chinense Fire Dance

Cena: 28.00 PLN
Nasza cena: 23.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bez czarny Black Beauty-Sambucus nigra Blak Beauty

Bez czarny Black Beauty-Sambucus nigra Blak Beauty
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana rzadko spotykana w polskich ogrodach. Atrakcyjna z uwagi na kształtna sylwetkę, finezyjne zabarwienie liści i urokliwe, ładnie kontrastujące kwiaty.

To całkiem sporych rozmiarów krzew, osiągający zwyczajowo do 3,5 m wysokości. Pędy dość grube, ładnie rozgałęzione, niektóre wyginają się łukowato, formują okazałą, gęstą, półkulistą lub owalną koronę. Starsze okazy okryte są szarą korą z głębokimi bruzdami.

Liście w kolorze ciemnej purpury, w promieniach słońca niemal czarne, na stanowiskach ocienionych wpadają w odcienie zieleni. Są okazałe, dorastają do 30 cm długości. Złożone z 5 – 7 błyszczących blaszek o jajowatoeliptycznym kształcie, ząbkowanych marginesach i ostrych wierzchołkach. Po roztarciu wydzielają silny aromat.

W maju i czerwcu na tle ciemnego listowia, na czerwonawych szypułkach pojawiają się delikatne, jasnoróżowe kwiaty. Skupione są w płaskie baldachy o średnicy dochodzącej do 20 cm. Nie tylko prezentują się wybornie, ale subtelnie pachną i są łakomym kąskiem dla motyli i owadów.

Z końcem lata dojrzewają owoce – kuliste, drobne jagody o średnicy 0,5 cm, lśniące granatowo-czarnym kolorem. Lubiane przez ptaki, po obróbce termicznej mogą być spożywane również przez człowieka.

Odmiana wyselekcjonowana w 1996 roku przez Richarda Kennetha z Instytutu Nauk Ogrodniczych w East Malling w Wielkiej Brytanii. W 2002 roku została wyróżniona prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – toleruje półcień, jednak w celu uzyskania intensywnego wybarwienia liści warto zapewnić mu miejsce skąpane w promieniach słońca.

Gleba – radzi sobie na słabych i suchych glebach, ale najbardziej odpowiadają mu ziemie żyzne, wilgotne, zasobne w składniki próchniczne, wapń i azot.

W pełni mrozoodporna, zimuje na terenie całego kraju bez konieczności okrywania. Dobrze znosi cięcia oraz zanieczyszczenia miejskie.

W ogrodach przydomowych stanowić będzie oryginalny i cenny okaz kolorystyczny w wielu aranżacjach jak również jako samotnie rosnący egzemplarz na eksponowanych trawnikach. Warto wykorzystać go w osiedlowych zieleńcach czy parkach, z powodzeniem stosowany do zagospodarowywania nieużytków.

Roślina ukorzeniona w doniczce3l.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Winorośl amurska -Vitis amurensis

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Aktinidia pstrolistna -Aktinidia kolomikta

Cena: 26.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Delta's Sarah- Fuchsia Delta's Sarah

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Angels Blush - Hydrangea paniculata Angels Blush na pniu

Cena: 165.00 PLN