Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Barocca -Scabiosa Barocca

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 26.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kasztanowiec czerwony Marginata - Aesculus camea Marginata

Kasztanowiec czerwony Marginata - Aesculus camea Marginata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:165.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To roślina o atrakcyjnym, kompaktowym pokroju, którą wyróżnia rewelacyjnie wybarwiające się listowie. Dobrze zimuje, odporny jest na zanieczyszczenia miejskie oraz szkodniki i choroby. Bardzo ciekawy okaz, który nawet w małym ogrodzie może znaleźć miejsce.

Odmiana o powolnym tempie wzrostu osiągająca po wielu latach uprawy około 6 m wysokości, rzadko nieco więcej. Rozgałęzia się bardzo mocno i tuż nad ziemią, przez co początkowo przypominać może krzew, jednak wytwarza wyraźny przewodnik z licznymi pędami formującymi gęstą koronę o rozpiętości blisko 3 m. Sylwetka w pierwszych latach ma szeroko stożkowaty kształt, z czasem staje się coraz bardziej kulista.

Liście bardzo okazałe, dłoniasto złożone z 5, niemal siedzących blaszek. Mają odwrotnie jajowaty kształt z ostrymi wierzchołkami i drobno, dekoracyjnie piłkowanymi marginesami, które przyjmują barwę intensywnej zieleni. Rewelacyjnie kontrastuje on z szeroką, niemal żółtą wstążką okalającą blado zielony środek powierzchni liścia.

Wytwarza drobne kwiaty skupione w okazałe, stożkowate wiechy długości do 20 cm. Pojawiają się one na szczytach pędów na początku czerwca. Grzbieciste kwiaty przyjmują różowoczerwony kolor z charakterystyczną plamką wewnątrz, początkowo żółtą, później bordowiejącą.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadać mu będzie miejsce półcieniste do słonecznego, lecz najlepiej by liście nie były narażone na bezpośrednie działanie południowych, gorących promieni słonecznych.

Gleba – najbardziej lubi podłoże głębokie, z dużą zawartością składników próchnicznych, o przeciętnym poziomie wilgotności, ale jest bardzo tolerancyjny w stosunku do podłoża i świetnie daje sobie radę w mniej odpowiadających mu warunkach.

Zimuje bez uszkodzeń w temperaturze do około -26°C, zaleca się profilaktyczne okrycie młodych okazów w pierwszych latach uprawy.

Wspaniale prezentuje się jako soliter na reprezentacyjnym trawniku. W rzędzie kilka sztuk tworzy pełne wdzięku i koloru szpalery, które mogą stanowić świetną atrakcję tak w aranżacjach przydomowych jak i miejskich. Pięknie urozmaici swymi barwami kompozycje złożone z drzew i krzewów.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina czteroletnia o wysokości 140-160 cm w donicy 7,5 l.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ostbo Red- Kalmia latifolia Ostbo Red

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Robinia różowa szczeciniasta-Robinia hispida

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia czerwona persica Taoflora ® - Prunus Persica Taoflora ®

Cena: 650.00 PLN

Otwórz opis produktu

Brzostownica japońska Variegata na pniu-Zelkova serrata Variegata

Cena: 155.00 PLN