Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Erianthus ravennae

Erianthus ravennae
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo ciekawa, z uwagi na rozmiary, pokrój i doskonałe zimowanie, alternatywa dla miskantów i egzotycznych traw. Choć w Polsce zakwita sporadycznie to warto zaprosić choć jeden okaz do swojego ogrodu, będzie naszą dumą.

Niezwykle okazała i szalenie efektownie prezentująca się roślina o trawiastym pokroju, która osiąga około 2,5 m wysokości. Liście długie, niekiedy dorastają do blisko 1 m, wąskie na około 1 cm, lancetowate, ostro zakończone i z maleńkimi ząbkami na marginesach. Przewieszają się łukowato i układają kaskadowo. Powierzchnia w kolorze szarozielonym z białą, cienką acz wyraźnie widoczną smugą biegnącą wzdłuż blaszki, od delikatnie owłosionej nasady po sam szczyt. Jesienią cała roślina okrywa się odcieniami brązu, beżu i delikatnego pomarańczu.

Spośród liści wybijają sztywne pędy o średnicy około 1 cm podbarwione miejscami intensywną czerwienią. W naszych warunkach kwiatostany zawiązują się niestety rzadko, tylko w najbardziej sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli się jednak pojawią to zazwyczaj w październiku, mają postać bardzo puchatych, ogromnych, bo o długości ponad 50 cm, wiech. Początkowo w kolorze delikatnego różu, szybko nabierają srebrzystego blasku.

Naturalne stanowiska gatunku rozciągają się długim pasem wzdłuż europejskiego i afrykańskiego wybrzeża Morza Śródziemnomorskiego, dalej przez tereny Iranu i Iraku aż po Indie i Chiny, a zawleczony do Ameryki Północnej łatwo się znaturalizował.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będzie miejsce zaciszne, ciepłe, w pełnym słońcu.

Gleba – preferuje ziemie przeciętnie zasobne w składniki próchniczne, lekkie, o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność zupełna, zimuje na terenie całej Polski nie wymagając okrywania. Zaleca się jedynie związać zaschnięte liście w chochoł, a z nastaniem wiosny ściąć je tuż nad podłożem. Dorosłe okazy tolerują okresy suszy.

Stworzy niepowtarzalny klimat na słonecznych brzegach oczek wodnych. Doskonale nadaje się również jako samotnie rosnący okaz na trawiastych skwerach. Kwiatostany wybornie zagęszczają kompozycje florystyczne.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 25 zł.


Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Abelia mosańska- Abelia mosanensis

Cena: 42.50 PLN

Otwórz opis produktu

Wiciokrzew tarasowy CHIC & CHOC-Lonicera CHIC & CHOC

Cena: 48.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Mikawa Yatsubusa - Acer palmatum Mikawa Yatsubusa

Cena: 510.00 PLN