Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Erianthus ravennae

Erianthus ravennae
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo ciekawa, z uwagi na rozmiary, pokrój i doskonałe zimowanie, alternatywa dla miskantów i egzotycznych traw. Choć w Polsce zakwita sporadycznie to warto zaprosić choć jeden okaz do swojego ogrodu, będzie naszą dumą.

Niezwykle okazała i szalenie efektownie prezentująca się roślina o trawiastym pokroju, która osiąga około 2,5 m wysokości. Liście długie, niekiedy dorastają do blisko 1 m, wąskie na około 1 cm, lancetowate, ostro zakończone i z maleńkimi ząbkami na marginesach. Przewieszają się łukowato i układają kaskadowo. Powierzchnia w kolorze szarozielonym z białą, cienką acz wyraźnie widoczną smugą biegnącą wzdłuż blaszki, od delikatnie owłosionej nasady po sam szczyt. Jesienią cała roślina okrywa się odcieniami brązu, beżu i delikatnego pomarańczu.

Spośród liści wybijają sztywne pędy o średnicy około 1 cm podbarwione miejscami intensywną czerwienią. W naszych warunkach kwiatostany zawiązują się niestety rzadko, tylko w najbardziej sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli się jednak pojawią to zazwyczaj w październiku, mają postać bardzo puchatych, ogromnych, bo o długości ponad 50 cm, wiech. Początkowo w kolorze delikatnego różu, szybko nabierają srebrzystego blasku.

Naturalne stanowiska gatunku rozciągają się długim pasem wzdłuż europejskiego i afrykańskiego wybrzeża Morza Śródziemnomorskiego, dalej przez tereny Iranu i Iraku aż po Indie i Chiny, a zawleczony do Ameryki Północnej łatwo się znaturalizował.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będzie miejsce zaciszne, ciepłe, w pełnym słońcu.

Gleba – preferuje ziemie przeciętnie zasobne w składniki próchniczne, lekkie, o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność zupełna, zimuje na terenie całej Polski nie wymagając okrywania. Zaleca się jedynie związać zaschnięte liście w chochoł, a z nastaniem wiosny ściąć je tuż nad podłożem. Dorosłe okazy tolerują okresy suszy.

Stworzy niepowtarzalny klimat na słonecznych brzegach oczek wodnych. Doskonale nadaje się również jako samotnie rosnący okaz na trawiastych skwerach. Kwiatostany wybornie zagęszczają kompozycje florystyczne.

Przedmiotem sprzedaży jest dwuletnia roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna-Snow Queen- Hydrangea quercifolia Snow Queen

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń lekarski Kintoki - Cornus officinalis Kintoki

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Garia - Garrya elliptica

Cena: 49.00 PLN

Otwórz opis produktu

Styrak japoński Pink Chimes – Styrax japonicus Pink Chimes

Cena: 490.00 PLN