Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zawilec Lorelei - Anemone Lorelei

Zawilec Lorelei - Anemone Lorelei
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:27.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolejna odmiana hybrydowa, która jesienią pięknie rozjaśnia kwietne, nawet ocienione zakątki. Przez wiele lat może z powodzeniem rozrastać się na jednym stanowisku nie wymagając właściwie naszej opieki.

To okazała roślina, osiąga bowiem wysokość od 80 cm do niemal 1,5 m w czasie kwitnienia. Rozrasta się poprzez rozłogi do postaci dorodnych, gęstych kęp o średnicy mogącej dochodzić do blisko 1 m. Pędy, choć dość cienkie, to sztywne i ładnie, prosto wznoszą się ku górze. Od podstawy obficie ulistnione. Blaszki liściowe trójklapowe, z nieregularnie ząbkowanymi marginesami i zaostrzonymi wierzchołkami. Ich matowa powierzchnia przyjmuje barwę stonowanej, ciemnej zieleni z jeszcze ciemniejszym, głębokim użyłkowaniem. Ku górze pędy dość mocno się rozgałęziają a ich szczyty zwieńczone są luźnymi baldachami skupiającymi urokliwe, półpełne kwiaty o średnicy około 5 cm. Z drobnych, kulistych pąków rozwija się zazwyczaj 12 listków okwiatu w kolorze jasnego, pudrowego różu, a ich marginesy wyraźnie odróżniają się ciemniejszym, rubinowym odcieniem. Pośrodku znajduje się całkiem spore, kontrastowe oko o zielonkawo-żółtej barwie. Pojawiają się już w początku sierpnia i stanowią fenomenalną ozdobę często do pierwszych przymrozków. Stanowią oryginalny akcent pośród jesiennych barw.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najdorodniejsze egzemplarze wyhodujemy w miejscach półcienistych, ale urosną również w ciemniejszych lokalizacjach choć zapewne nie będą tak okazałe. Można je posadzić także na bardziej słonecznych stanowiskach tylko wówczas dbać należało będzie o odpowiedni poziom nawilżenia podłoża.

Gleba – lubi ziemie luźne, zasobne w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i stosunkowo wysokiej wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, zimuje bez uszkodzeń w temperaturze około -28°C nie wymagając okrywania.

Rewelacyjnie prezentuje się pod świetlistymi koronami drzew i na skraju zagajników w sąsiedztwie paproci czy miskantów. Pięknie wyglądają na tle ciemnych krzewów same będąc wspaniałymi okazami na dalszy plan dla niższych bylin. Wykorzystywany również na kwiaty cięte do bukietów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liliowiec Night Beacon - Hemerocallis Night Beacon

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sycoparrotia semidecidua PURPLE HAZE

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 175.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Cleopatra®-Magnolia soulangeana Cleopatra ®

Cena: 320.00 PLN