Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Astrantia major Venice

Astrantia major Venice
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:19.50 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Jedna z młodszych odmian, może w pierwszej chwili niepozorna i delikatna, zwraca jednak uwagę swoimi oryginalnymi kwiatostanami o pięknym zabarwieniu. Co więcej nie ma większych wymagań i przez szereg lat stanowić będzie wykwintną dekorację naszego ogrodu, nie oczekując od nas szczególnej opieki.

Formuje zgrabne, gęste kępy o średnicy około 75 cm. Tworzą je dorodne liście odziomkowe wyrastające na długich, sztywnych ogonkach. Ich okazałe blaszki prezentują się bardzo atrakcyjnie. Mają błyszczącą, ciemno zieloną powierzchnię, z gęsto ząbkowanymi obrzeżeniami, ostrymi wierzchołkami i głęboko dłoniastodzielne. Nadają wigoru roślinie, na ich tle rewelacyjnie prezentują się kwiaty. Unoszą się one na smukłych, rzadko ulistnionych, ale mocno rozgałęziających się i dziarsko wyprostowanych pędach, osiągających często ponad 70 cm wysokości. Półkuliste, nieduże baldachy w największej obfitości pojawiają się w okresie od czerwca do sierpnia, przez długie letnie tygodnie zachwycając głębią koloru. Zarówno bowiem zewnętrzny okółek przylistków jak i maleńkie kwiaty właściwe zebrane pośrodku, mają intensywny ciemno różowy kolor często wpadający nawet w cyklamenowy fiolet. Niezwykłej gracji i lekkości dodają subtelnie wychylające się kremowe pręciki. Wszystko to sprawia, że warto znaleźć dla niej skrawek rabaty w swoim otoczeniu, a pszczoły i owady będą nam po stokroć wdzięczne.

Warunki uprawy:

Stanowisko – nie ma szczególnych wymagań, ładnie rośnie tak w miejscach ocienionych jak i w pełni nasłonecznionych.

Gleba – wystarczy, że ziemia jest stale wilgotna, nie wysycha na dłuższy czas, a roślina rozwija się doskonale, jeśli jeszcze do tego podłoże jest przepuszczalne, świeże, żyzne i bogate w składniki pokarmowe to możemy oczekiwać wspaniałych efektów.

Toleruje spadki temperatury do około -23°C, dorosłe rośliny nie wymagają zabezpieczenia przed nastaniem mrozów, ale te młode zaleca się okryć.

Idealna na drugi plan wielogatunkowych rabat. Świetnie komponuje się z bylinami kwietnych łąk, ogrodów wiejskich i aranżacji o założeniach naturalistycznych. Znajduje zastosowanie w bukieciarstwie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5 . Dostępna od kwietnia.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia soulangeana GENIE®

Cena: 320.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja piłkowana Blue Bird-Hydrangea serrata Blue Bird

Cena: 42.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet

Cena: 165.00 PLN