Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dzwonek Caroline - Campanula glomerata Caroline

Dzwonek Caroline - Campanula glomerata Caroline
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:15.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Fenomenalnie prezentująca się odmiana, niemal przez całe lato wytwarza całą masę ciekawie wybarwiających się kwiatów. W nasadzeniu grupowym utworzyć nam może rewelacyjny kobierzec bez naszego udziału.

Formuje piękne, poduchowate kępy dorastające do 60 cm wzwyż i o rozpiętości u kilkuletnich okazów około 90 cm. Przy podłożu rozwijają się okazałe liście odziomkowe – ogonkowe, szerokojajowate w zarysie i układające się rozetowo. Spośród nich wyrastają wyprostowane, sztywne, podbarwione brunatnie i gęsto ulistnione pędy. Blaszki siedzące, o owalnym lub jajowatym kształcie, ale smukłe, z zaostrzonymi wierzchołkami, o ciemno zielonej i głęboko unerwionej powierzchni.

W okresie od czerwca do sierpnia w kątach górnych liści i na szczytach pędów pojawiają się urokliwe kwiatostany. Mają one postać zwartych główek skupiających ściśle do 15 kwiatów o jasnym, mlecznym odcieniu fioletu z delikatną nutą różu, lecz brzegi płatków podkreślone są niemal śliwkowym marginesem. Pojedynczy kwiat dorasta do 2 cm długości, ma nieco dzwonkowaty kształt o 5 gwiaździście, szeroko rozchodzących się na ku górze płatkach korony.

Odmiana o pochodzeniu ogrodowym, której walory dekoracyjne zostały w 2013 roku nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem Award of Garden Merit przyznawanym przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne do lekkiego półcienia.

Gleba – roślina bardzo tolerancyjna wobec podłoża, poradzi sobie świetnie nawet w słabszych ziemiach ogrodowych, ważne by były przynajmniej umiarkowanie wilgotne i nie ulegały przesuszaniu.

Mrozoodporność całkowita, zimuje bez okrycia na terenie całego kraju. Warto na bieżąco usuwać zasychające kwiatostany, a po zakończeniu sezonu ściąć nadziemne części.

Pojedyncze okazy rewelacyjnie zaprezentują się na drugim planie wielogatunkowych rabat i w aranżacjach naturalistycznych. Z powodzeniem można uprawiać je w dużej donicy czy pojemniku, tak samotnie jak w kompozycjach z innymi roślinami. W grupie nadaje się doskonale do zagospodarowania skarp i większych, wilgotnych obszarów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5. Dostępna od kwietnia.
gd.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Maruschka - Azalea japonica Maruschka

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Pinky Winky na pniu - Hydrangea paniculata Pinky Winky

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Cytryniec chiński Sadova - Schisandra chinensis Sadova

Cena: 49.00 PLN