Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Liliowiec Always Afternoon - Hemerocallis Always Afternoon

Liliowiec Always Afternoon - Hemerocallis Always Afternoon
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana o 150 kwiatach i wyśmienicie wybarwiających się , której zjawiskowość wielokrotnie docenili specjaliści. Powierzchnia płatków przyjmuje barwę jasnego fioletu wpadającego delikatnie w róż, którego odcień pięknie podkreśla okazałe oko w kolorze śliwkowym. Otacza ono kontrastującą, limonkową gardziel subtelnie muśniętą żółtym tonem. Wybornej całości dopełniają białe smukłe pręgi biegnące wzdłuż środkiem płatka oraz ich karbowane marginesy.

Kwiaty pojedyncze,bardzo duże, osiągają około 15 cm średnicy i rozwijają się na przełomie czerwca i lipca, mogą pojawić się ponownie z końcem lata. Kępa dorasta do około 55 cm wysokości, po 3 latach wzrostu wytwarza około 150 kwiatów w sezonie. Zaliczana do odmian półzimozielonych, a więc zaleca się jej okrycie.

Tetraploid wyhodowany w wyniku krzyżówki ((Ring of Change × Tiffany Palace) × Opus One) wykonanej w 1987 roku w ramach prac prowadzonych przez znanego amerykańskiego hodowcę liliowców Morta Morssa. Już w kolejnym roku zauważono jej wyjątkowe cechy przyznając wyróżnienie Junior Citation. W 1992 roku nagrodzona została tytułem Honorable Mention a za kolejne 3 lata zdobyłą Award of Merit, co potwierdziło uznanie nie tylko dla jej piękna, ale również przydatność do uprawy w wielu różnych regionach. Docenioną jej szczególnej urody oko przyznając tytuł imienia Dona C. Stevensa .Otrzymała srebrny medal Stouta czyli najwyższą nagrodę dla odmiany od American Daylily Society.

Opis gatunku:

Trudno sobie wyobrazić nasze ogrody bez tej wdzięcznej i niezawodnie kwitnącej byliny. Jej różnorodność, barwa i kształt kwiatów, aromat oraz wysokość jest ogromna. Co najważniejsze jednak, to fakt, że rosną one w każdych warunkach, są w pełni mrozoodporne i bez specjalnej pielęgnacji zachwycają swym urokiem.

Liliowiec, rzadko występujący pod nazwą dziennica (Hemerocallis L.), to bylina z rodziny żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Pochodzi z Azji wschodniej i Europy Południowej gdzie rośnie w stanie naturalnym.
Do tej pory wyhodowano około 70 tysięcy odmian tej rośliny we wszystkich prawie kolorach poza niebieskim. W Polsce można je podziwiać m.in. w Arboretum w Wojsławicach gdzie zgromadzono ponad 2 tysiące odmian.
W Polsce jest rośliną niezwykle popularną i mocno rozpowszechnioną. W zależności od gatunku osiąga od 30 nawet do 100 cm wysokości.
Liliowce posiadają jaskrawozielone liście, sztywne, smukłe i lekko wygięte. Trudno pisać o kwiatostanach, ponieważ ich mnogość jest tak wielka, że jednoznaczny opis jest niemożliwy. Zazwyczaj są to kwiaty lejkowate o długości nawet do 10 – 15 cm. Nowe mieszańcowe odmiany charakteryzują się jednak kwiatami pełnymi, podwójnymi i wielką paletą barw.
Kwitną w zależności od odmiany od maja do października. Kwiaty ukazują się na bezlistnych, sztywnych pędach, mających około 1 metra. Ilość kwiatów na jednym pędzie może się wahać od 2 – 3 do nawet 10. Szybko przekwitają, lecz w ich miejsce natychmiast pojawiają się nowe.

Uprawa :

Optymalnym stanowiskiem dla liliowców jest lekki półcień, gleba powinna dość bogata w składniki pokarmowe - decyduje to o obfitości kwitnienia, umiarkowanie wilgotna, lecz nie podmokła. Odległość pomiędzy poszczególnymi odmianami powinna wynosić około 1 metra. Rozmnaża się właściwie sama, chcąc przenieść ją w inne miejsce przesadzamy ją dzieląc kłącze - najlepiej jesienią.

Przedmiotem sprzedaży jest mocno rozgałęziona i ukorzeniona roślina w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Berry Awesome-Hibiscus Berry Awesome

Cena: 79.00 PLN

Otwórz opis produktu

Drżączka Limouzi - Briza Limouzi

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawlina jarzębolistna SEM - SORBARIA SORBIFOLIA SEM

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Topola biała Nivea -Populus alba Nivea

Cena: 105.00 PLN