Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Liliowiec Arctic Snow - Hemerocallis Arctic Snow

Liliowiec Arctic Snow - Hemerocallis Arctic Snow
Cena brutto za sztukę:
zaloguj

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ceniona odmiana o zwartym pokroju, klasycznej barwie, pełna gracji. Wytwarza pojedyncze kwiaty o średnicy 14 cm. Płatki w kolorze bieli w odcieniu kości słoniowej często bywają pofalowane a ich marginesy wykończone są delikatną falbanką. Gardziel w głębi przybiera kolor jasnej zieleni jednak ku brzegom zdecydowania rozświetla się do cytrynowożółtej. Kępa osiąga niecałe 60 cm wysokości. Trzyletnie egzemplarze w jednym sezonie mogą obsypać się nawet 150 kwiatami. Zazwyczaj pojawiają się one w lipcu i na początku sierpnia, jesienią nie powtarza już kwitnienia. W pełni mrozoodporny, nie wymaga okrywania.

Tę wyśmienitą tetraploidalną odmianę wyhodował Patrick Stamile w wyniku krzyżówki (Porcelain Pleasure × (French Frosting × Nuka)). Otrzymała tytuł Honorable Mention w 1989 roku a po trzech latach nagrodę Award of Merit potwierdzającą jej walory dekoracyjne oraz dobrą uprawę w wielu różnych regionach. Wyróżniło ją również Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, przyznało prestiżową nagrodę Award of Garden Merit.

Opis gatunku:

Trudno sobie wyobrazić nasze ogrody bez tej wdzięcznej i niezawodnie kwitnącej byliny. Jej różnorodność, barwa i kształt kwiatów, aromat oraz wysokość jest ogromna. Co najważniejsze jednak, to fakt, że rosną one w każdych warunkach, są w pełni mrozoodporne i bez specjalnej pielęgnacji zachwycają swym urokiem.

Liliowiec, rzadko występujący pod nazwą dziennica (Hemerocallis L.), to bylina z rodziny żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Pochodzi z Azji wschodniej i Europy Południowej gdzie rośnie w stanie naturalnym.
Do tej pory wyhodowano około 70 tysięcy odmian tej rośliny we wszystkich prawie kolorach poza niebieskim. W Polsce można je podziwiać m.in. w Arboretum w Wojsławicach gdzie zgromadzono ponad 2 tysiące odmian.
W Polsce jest rośliną niezwykle popularną i mocno rozpowszechnioną. W zależności od gatunku osiąga od 30 nawet do 100 cm wysokości.
Liliowce posiadają jaskrawozielone liście, sztywne, smukłe i lekko wygięte. Trudno pisać o kwiatostanach, ponieważ ich mnogość jest tak wielka, że jednoznaczny opis jest niemożliwy. Zazwyczaj są to kwiaty lejkowate o długości nawet do 10 – 15 cm. Nowe mieszańcowe odmiany charakteryzują się jednak kwiatami pełnymi, podwójnymi i wielką paletą barw.
Kwitną w zależności od odmiany od maja do października. Kwiaty ukazują się na bezlistnych, sztywnych pędach, mających około 1 metra. Ilość kwiatów na jednym pędzie może się wahać od 2 – 3 do nawet 10. Szybko przekwitają, lecz w ich miejsce natychmiast pojawiają się nowe.

Uprawa :

Optymalnym stanowiskiem dla liliowców jest lekki półcień, gleba powinna dość bogata w składniki pokarmowe - decyduje to o obfitości kwitnienia, umiarkowanie wilgotna, lecz nie podmokła. Odległość pomiędzy poszczególnymi odmianami powinna wynosić około 1 metra. Rozmnaża się właściwie sama, chcąc przenieść ją w inne miejsce przesadzamy ją dzieląc kłącze - najlepiej jesienią.

Przedmiotem sprzedaży jest mocno rozgałęziona i ukorzeniona roślina w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Lilak żółty Beijing Gold-Syringa pekinensis Beijing Gold®

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek dwukolorowy Genti Twisterbell ® -Campanula Genti Twisterbell ®

Cena: 23.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina wonna Nanum na pniu-Viburnum farreri Nanum

Cena: 240.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Georg Arends-Azalea japonica Georg Arends

Cena: 30.00 PLN