Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 150.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Liliowiec Luxury Lace - Hemerocallis Luxury Lace

Liliowiec Luxury Lace - Hemerocallis Luxury Lace
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:13.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana sięgająca swa historią do niemal połowy ubiegłego stulecia, bardzo ceniona przez pasjonatów gatunku i po wielokroć nagradzana najwyższymi laurami. Należy do grupy liliowców o małych kwiatach, ich średnica osiąga bowiem 11 cm. Pojedyncze, złożone z 6 płatków o mocno wywiniętych na zewnątrz wierzchołkach oraz obrzeżeniach zakończonych dekoracyjna falbanką przyjmują okrągły w zarysie kształt. Ich zielonkawe gardziele pięknie podkreślają delikatny, jasny kolor kielicha. Powierzchnia płatków mieni się bowiem srebrzyście wieloma odcieniami różu – od jasnego, przez łososiowy po cukierkowy, a wzdłuż ich środka biegnie dość szeroka kremowa smuga. Zazwyczaj petale wybarwiają się nieco ciemniejszymi tonami od sepali i są szersze. Zakwita na przełomie lipca i sierpnia, w sprzyjających warunkach pogodowych powtarza kwitnienie w końcówce lata. Kępa osiąga około 80 cm wysokości, jest w pełni mrozoodporna, zimuje bez konieczności okrywania.

Odmiana diploidalna, którą została wyhodowana w 1959 roku przez Spaldinga, od razu uzyskała oznaczenie Honorable Mention. W 1962 roku jej walory dekoracyjne oraz uprawowe potwierdził tytuł Award of Merit, za trzy lata wyróżniona została Stout Silver Medal, czyli najwyższym tytułem przyznawanym liliowcom przez American Daylily Society. Również w 1965 roku otrzymała nagrodę imienia Annie T. Giles dla najlepszego małego kwiatu. W 1970 roku zdobyła również prestiżowe wyróżnienie Lenington All American Award doceniające jej wyjątkowe dobre wyniki uprawy na dużym obszarze.

Opis gatunku:

Trudno sobie wyobrazić nasze ogrody bez tej wdzięcznej i niezawodnie kwitnącej byliny. Jej różnorodność, barwa i kształt kwiatów, aromat oraz wysokość jest ogromna. Co najważniejsze jednak, to fakt, że rosną one w każdych warunkach, są w pełni mrozoodporne i bez specjalnej pielęgnacji zachwycają swym urokiem.

Liliowiec, rzadko występujący pod nazwą dziennica (Hemerocallis L.), to bylina z rodziny żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Pochodzi z Azji wschodniej i Europy Południowej gdzie rośnie w stanie naturalnym.
Do tej pory wyhodowano około 70 tysięcy odmian tej rośliny we wszystkich prawie kolorach poza niebieskim. W Polsce można je podziwiać m.in. w Arboretum w Wojsławicach gdzie zgromadzono ponad 2 tysiące odmian.
W Polsce jest rośliną niezwykle popularną i mocno rozpowszechnioną. W zależności od gatunku osiąga od 30 nawet do 100 cm wysokości.
Liliowce posiadają jaskrawozielone liście, sztywne, smukłe i lekko wygięte. Trudno pisać o kwiatostanach, ponieważ ich mnogość jest tak wielka, że jednoznaczny opis jest niemożliwy. Zazwyczaj są to kwiaty lejkowate o długości nawet do 10 – 15 cm. Nowe mieszańcowe odmiany charakteryzują się jednak kwiatami pełnymi, podwójnymi i wielką paletą barw.
Kwitną w zależności od odmiany od maja do października. Kwiaty ukazują się na bezlistnych, sztywnych pędach, mających około 1 metra. Ilość kwiatów na jednym pędzie może się wahać od 2 – 3 do nawet 10. Szybko przekwitają, lecz w ich miejsce natychmiast pojawiają się nowe.

Uprawa :

Optymalnym stanowiskiem dla liliowców jest lekki półcień, gleba powinna dość bogata w składniki pokarmowe - decyduje to o obfitości kwitnienia, umiarkowanie wilgotna, lecz nie podmokła. Odległość pomiędzy poszczególnymi odmianami powinna wynosić około 1 metra. Rozmnaża się właściwie sama, chcąc przenieść ją w inne miejsce przesadzamy ją dzieląc kłącze - najlepiej jesienią.

Przedmiotem sprzedaży jest mocno rozgałęziona i ukorzeniona roślina w doniczce C-1,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Mamutowiec olbrzymi - Sequoiadendron giganteum

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Passion -Pieris japonica Passion

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna wejmutka Himmelblau- Pinus strobus Himmelblau

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa China girl-Cornus kousa China girl

Cena: 250.00 PLN