Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Jasminum beesianum

Jasminum beesianum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Rzadkość na naszym rynku. To wieloletnie pnącze o drewniejących z wiekiem pędach, długo się zieleni, kwitnie i pachnie wyśmienicie, już z początkiem lata wprowadzając nas w wakacyjny klimat. Prezentuje się atrakcyjnie o każdej porze roku.

Wytwarza całe mnóstwo mocno rozgałęziających się pędów, które łatwo się zaplatają otaczając podpory i kratownice. Zwyczajowo osiąga około 4 m wysokości, choć w sprzyjających warunkach może być niemal dwukrotnie wyższy, i rozrasta się na ponad 2 m szerokości. Całą sylwetkę pięknie zagęszcza nasycone zielenią, pełne wigoru, zdrowo wyglądające i lśniące ulistnienie. Blaszki liściowe układają się parami, przybierają jajowaty kształt, ze smukłym i ostrym wierzchołkiem oraz gładkimi brzegami. Na tak wybornym tle, już z końcem czerwca rozwijają się na długich szypułkach, zebrane w bukiety po kilka sztuk, urokliwe kwiaty. Mają postać smukłych lejków zwieńczonych mocno rozchodzącymi się płatkami o intensywnie różowej barwie. Z ich wnętrza swoją kontrastującą złocistożółtą główkę wysuwa słupek. Kwitnienie trwa jeszcze w lipcu ciesząc otoczenie delikatną, świeżą wonią. Jesienią dojrzewają owoce – to małe, czerniejące jagody pozostające aż do zimy.

Gatunek pochodzi z zachodnich rejonów Chin. Opisany został już w roku 1912 przez George'a Forresta i Friedricha L.E. Dielsa

Warunki uprawy:

Stanowisko - lubi miejsca ciepłe i widne, w pełnym słońcu do lekkiego półcienia., będzie mu odpowiadać wystawa południowa lub południowo-wschodnia. Bardzo ważne by miejsce jego wzrostu osłonięte było od porywów wiatru, szczególnie tych zimowych.

Gleba – preferuje podłoże żyzne, co najmniej przeciętnie zasobne w składniki pokarmowe, o dobrej przepuszczalności i stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności.

Toleruje temperatury do około -17°C.

Po zakończeniu kwitnienia warto usunąć stare pędy.

Doskonale sprawdzi się jako towarzysz w miejscach wypoczynku, oplecie altany, kratownice, patia, nadając im ciekawego charakteru, wprowadzi nieco cienia, ozdobi barwnym kwieciem i roztoczy delikatny, przyjemny zapach. Przesłoni nienajładniejsze mury, ściany czy ogrodzenia.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Opr. px

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hakonechloa Nicolas

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czarna Kodiak Black -Diervilla rivularis Kodiak® Black

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lagerstremia indyjska czerwona - Lagerstroemia indica Enduring Red

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Princes Diana - Hydrangea macrophylla Princess Diana

Cena: 75.00 PLN