Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień Little Flames - Leucothoe fontanesiana Little Flames

Kiścień Little Flames - Leucothoe fontanesiana Little Flames
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:34.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Nowość, przedstawioną odmianę oferujemy jako jedni z pierwszych w kraju. Kompaktowe rozmiary i szalenie gorąca kolorystyka sprawiają, że jest niezwykle atrakcyjnym okazem o wielu zastosowaniach. Polecany dla pionierów ogrodnictwa i kolekcjonerów, ale i w niewielkim przydomowym ogrodzie łatwo znaleźć dla niego miejsce.

Zimozielony, gęsty krzew, o zwartym, kompaktowym pokroju, początkowo kulistej, a z czasem nieco bardziej owalnej sylwetce. Sztywne, wyprostowane pędy dorastają do nie więcej niż 50 cm wzwyż i formują dekoracyjne kopce o rozpiętości około 30 cm. Ulistnienie obfite, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Blaszki liściowe skórzaste, sztywne, osadzone na krótkich ogonkach układają się skrętolegle. Przyjmują jajowaty lub eliptyczny kształt z ostrym zakończeniem i drobno ząbkowanymi obrzeżeniami. Powierzchnia mocno lśniąca z wyraźnie zaznaczonym, cienkim unerwieniem. Młode liście przez długi czas nasycone są intensywną czerwonokarminową barwą, latem zielenieją od środka ku marginesom, które zachowują bordową kolorystykę. Starsze są ciemnozielone, co daje świetny kontrast i sprawia, że cała roślina w rzeczywistości przypomina jakby jej wierzchołek spowiły gorące płomienie. W maju może wytwarzać niepozorne, białe kwiaty, które po uschnięciu zaleca się usunąć.

Różnych przedstawicieli gatunku znaleźć można w zupełnie różnych częściach świata. Proponowana odmiana wyselekcjonowana została przez Leo Duyndama z Ron van Opstal Holding B.V. z holenderskiego miasta Zundert już w roku 2007 jako naturalna mutacja. Kolejne prace doprowadziły do ustalenia charakterystycznych cech odmianowych i w 2015 roku opatentowano ją. Jej walory zostały również docenione przez specjalistów, w roku 2012 roślina zdobyła brązowy medal na targach Plantarium w Holandii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadają mu miejsce słoneczne do półcienistych. Poradzi sobie całkiem dobrze również w cieniu, ale nie osiągnie tak ładnej kolorystyki.

Gleba – potrzebuje ziemi świeżej i lekkiej, zasobnej w składniki próchniczne, o znacznym stopniu wilgotności i lekko kwaśnym odczynie.

Toleruje temperatury do około -29°C, w Polsce powinien zimować bez uszkodzeń, ale oczywiście młode egzemplarze warto okryć. Okazy uprawiane w donicach zaleca się przenieść do chłodnych pomieszczeń.

Świetnie prezentuje się donicach i pojemnikach, zarówno samotnie ja i w wielogatunkowych kompozycjach. W grupie stworzy pełne uroku otoczki rabat czy ścieżek, a nawet niski żywopłot. Pięknie wygląda się na tle iglaków, szczególnie w okresie zimowym.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
px


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kasztanek jarzębolistny-Xantoceras sorbifolium

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Angels Blush - Hydrangea paniculata Angels Blush na pniu

Cena: 145.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Pendula - Fagus sylvatica Purpurea Pendula

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN