Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Parahebe - Parahebe perfoliata

Parahebe - Parahebe perfoliata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Cudnej urody roślina,właściwie nieznana w naszych ogrodach. Urzekająca delikatność, ładny pokrój i ciekawa kolorystyka sprawiają, że warto by zagościł w przydomowym krajobrazie.

Osiągać może od 30 do nawet 90 cm wysokości. Jego liczne, dość cienkie i słabo rozgałęzione pędy wznoszą się sztywno ku górze, jednak same wierzchołki mocno wyginają się na kształt łuku. U podstawy drewniejące, wyżej podbarwione są ciemną czerwienią. Tworzą gęste kępy o średnicy dochodzącej niekiedy aż do 90 cm, a ich brzegi miewają tendencję do pokładania się.

Liście ułożone gęsto parami, głęboko zrośnięte ze sobą nasadami. Blaszki mają szerokojajowaty kształt z krótkim ostrym wierzchołkiem i drobno piłkowanym marginesem, choć te młode pozostają całobrzegie. Dorastają do ponad 5 cm długości i 4 cm szerokości, na wilgotnych stanowiskach stają się szersze, w miejscach suchych będą bardziej smukłe. Powierzchnia przybiera zielonkawoniebieskie zabarwienie z widocznymi, biegnącymi równolegle wzdłuż liścia, nieco srebrzystymi nerwami.

Zakwita wiosną, najobficiej w maju, kiedy to już od 1/3 wysokości pędów zarówno na szczycie i w kątach górnych liści rozwijają się smukłe grona. Skupiają one luźno delikatne kwiaty o średnicy około 1,5 cm. Każdy o gwiaździście ułożonych, gładkich, jakby aksamitnych płatkach w głębokim, niebieskofioletowym kolorze zebranych wokół kremowego oczka.

Warunki uprawy:

Stanowisko – ładnie urośnie zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu, lubi miejsca osłonięte od wiatrów.

Gleba – nie ma wysokich wymagań, zadowoli się przeciętna ziemią ogrodową, ale o dobrej przepuszczalności. Dorosłe okazy tolerują okresy suszy, te młodsze wymagać będą wówczas podlewania. Zimą nie może być narażony na wodne zastoiny.

Zimować może w temperaturze do około -20°C , można okryć przed nastaniem mrozów.
Można przycinać w razie potrzeby, zaraz po zakończeniu kwitnienia.

Doskonała roślina na przód rabaty, do wytyczenia jej obwódki czy granicy wzdłuż ścieżki. Pięknie będzie komponować się z kwitnącymi wiosną na czerwono lub żółto cebulami i bylinami. Rewelacyjnie sprawdzi się w wielogatunkowych aranżacjach na skalniakach, kamiennych półkach czy żwirowych zakątkach. Nadaje się świetnie do kompozycji do donic i pojemników.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 , pięknie rozgałęziona roślina.
bp


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hakonechloa Nicolas

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Passion -Pieris japonica Passion

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Abelia mosańska- Abelia mosanensis

Cena: 38.00 PLN