Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Barbula Good as Gold - Caryopteris GOOD AS GOLD Novacargol

Barbula Good as Gold - Caryopteris GOOD AS GOLD Novacargol
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 28 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Młoda odmiana wkraczająca dzielnie na rynki ogrodnicze. Zwraca na siebie uwagę fantastycznym, kontrastowym wybarwieniem liści i kwiatów, które we wrześniu, a nawet jeszcze w październiku, wybornie wyróżniają się pośród typowych, ciepłych barw polskiej jesieni.

Liczne, cienkie acz wyprostowane pędy ładnie się rozgałęziają, tworząc zwartą i gęstą sylwetkę o zaokrąglonym zarysie. Osiągać może ona u kilkuletnich okazów nawet blisko 1,2 m rozpiętości oraz około 70 cm wysokości.

Obfite ulistnienie zachwyca swą subtelnością. Blaszki smukłe, owalne, długości do 5 cm, o stępionych wierzchołkach i dekoracyjnie, głęboko karbowanych marginesach. Ich delikatnie omszona powierzchnia w całym sezonie przybiera niemal złocisty, zielonkawy kolor. Potarte wydzielają przyjemny, lawendowy aromaty.

Na tle takiego listowia fenomenalnie prezentują się kwiaty mocno nasycone głębokimi tonami koloru niebieskiego. Zebrane są w nieduże, kuliste kwiatostany, rozwijające się wzdłuż tegorocznych pędów, zarówno na szczycie jak i w kątach liści. Drobne, długości nieco ponad 0,5 cm, dwuwargowe, w kształcie lejka z wnętrza którego wychylają się długie nitkowate pręciki. Dodające lekkości i spraszające całe rzesze owadów jeszcze nawet i w październiku.

Nowa odmiana hybrydowa, którą wyselekcjonował w Filadelfii Michael S. Dobres i w roku 2015 opatentowana przez CP Delaware Inc.

Warunki uprawy:

Stanowisko – należy wybrać dla niej miejsce zaciszne, jasne i słoneczne.

Gleba – wystarczy jej przeciętnie zasobne podłoże ogrodowe, lekkie i przepuszczalne, a jeśli ma odczyn zasadowy to możemy spodziewać się pięknej rośliny. Starsze okazy odporne na suszę.

Toleruje spadki temperatury do około -17°C, a więc polecana do uprawy głównie w cieplejszych miejscach kraju. Na pozostałym obszarze wymagać będzie kopczykowania, a egzemplarze w donicach przenieść należy do chłodnych pomieszczeń. Wiosną zaleca się niskie cięcie by wzmóc kwitnienie.

Rewelacyjnie prezentuje się w aranżacjach żwirowych, kamienistych, na skalnych półkach. W towarzystwie roślin śródziemnomorskich tworzy pełne wdzięku i naturalności kompozycje. Stanowić będzie również wyborną dekorację tarasu, balkonu i frontowych schodów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
abr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka bezłodygowa - Gentiana acaulis

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Drżączka Limouzi - Briza Limouzi

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour

Cena: 95.00 PLN