Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Magnolia karłowa zimozielona-Magnolia Grandiflora Little Gem

Magnolia karłowa zimozielona-Magnolia Grandiflora Little Gem
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:190.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wspaniała, karłowata i zimozielona odmiana. Póki co raczej o charakterze kolekcjonerskim, ale prezentuje się wspaniale i ładnie rośnie w naszych warunkach klimatycznych. Warto spróbować jej uprawy, urokliwe kwiaty pojawiają się już u najmłodszych okazów i długo utrzymują się na pędach, a na tle gęstego listowia prezentują się wyśmienicie.

Cechuje się zwartą, początkowo stożkowatą z czasem coraz bardziej kolumnową sylwetką. Bardzo liczne pędy mocno się rozgałęziają już od samej podstawy krzewu, tuż nad ziemią. Przyrasta w spokojnym tempie, osiągając po wielu latach uprawy niespełna 4 m wysokości i około 2 m średnicy.

Ulistnienie bardzo bogate, jeszcze bardziej zagęszcza pokrój. Blaszki liściowe lśniące, skórzaste i sztywne, dziarsko osadzone na krótkich ogonkach. Wierzchnia warstwa w kolorze zdrowej i świeżej ciemnej zieleni, spód okryty delikatnym, rdzawym kutnerem.

Kwiaty, choć nieco mniejsze niż u wielu odmian, bo o średnicy około 10 cm, pojawiają się już w czerwcu i stanowią fantastyczną dekorację jeszcze nawet jesienią. Złożone z 9 – 12 okazałych, szerokich i dość luźno rozpostartych, białych płatków układających się czarkowato wokół sporego oczka żółciejących pręcików. Rozwijają się na szczytach pędów, roztaczają wokół świeżą, lekko cytrynową woń. Owoce są równie dekoracyjne, mają postać dorodnych szyszek skupiających liczne nasiona.

Pochodzi z południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie miejsce zaciszne, osłonięte od wiatrów zwłaszcza w okresie zima-wiosna, najlepiej słoneczne do półcienistego.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, zasobne w składniki próchniczne, o stałym umiarkowanym poziomie wilgotności i lekko kwaśnym odczynie.

Toleruje temperatury do około -20°C, w najcieplejszych miejscach Polski może zimować bez okrycia. Jednak młode okazy i te rosnące w centralnej i wschodniej części kraju zdecydowanie warto okryć białą agrowłókniną. Zimą w okresach gdy temperatury szybują powyżej 0°C zaleca się podlewanie. Jeśli wymaga przycięcia to wykonujemy je wczesną wiosną.

Pięknie prezentuje się jako soliter na reprezentacyjnym, nawet niedużym trawniku. Kilka sztuk posadzonych rzędem stworzy urokliwą alejkę, a usytuowane blisko siebie trwały, żywy, niezwykle gęsty a zarazem dekoracyjny mur.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 .
Opr. px

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kiścień wawrzynowy Rainbow- Leucothoe fontanesiana Rainbow

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Sugar Daddy - Hosta Sugar Daddy

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hakonechloa Nicolas

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Night Beacon - Hemerocallis Night Beacon

Cena: 19.00 PLN