Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula

Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:49.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle oryginalna i pięknie prezentująca się odmiana cypryśnika. Rarytas dla kolekcjonerów i lubiących ogrodnicze wyzwania amatorów unikalnych okazów.

Fantastyczny, zwiewny, delikatny i luźny pokrój nadaje roślinie niepowtarzalnego charakteru. Jego finezyjna, koronkowa wprost korona przyjmuje często niesymetryczny, zbliżony do stożkowatego kształt. Przyrasta w średnim tempie i nieco nieregularnie, 10-letni okaz może osiągać 2 – 5 m wysokości, a starsze drzewa w dogodnych warunkach około 10 m. Wykształca wyraźny pionowy przewodnik, niekiedy wymagać może on w pierwszych latach podpory, z którego już od samej podstawy, niemal poziomo wyrastają stosunkowo cienkie gałęzie. Przewieszają się przez nie delikatne, wiotkie pędy okryte drobnymi łuseczkami i długimi, kołyszącymi się zwiewnie igłami w kolorze ciemnej zieleni. Pozostaje zimozielony.

To odmiana uprawiana już w pierwszej połowie XX wieku jednak opisana szczegółowo dopiero w roku 1959 w nowatorskim katalogu szkółki Richmonda E. Harrisona z Palmerstone w Nowej Zelandii, choć rosnące dziko okazy znaleźć można w USA. Roślina doceniona za swe szczególne walory przez Królewskie Brytyjskie Towarzystwo Ogrodnicze została w 2012 roku wyróżniona prestiżową nagrodą Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – warto zadbać by miejsce jego wzrostu było ciepłe i zaciszne szczególnie w okresie mroźnych wiatrów, dobrze jeśli jest również słoneczne. Najlepsza będzie wystawa południowa.

Gleba – zadowoli się przeciętnym podłożem ogrodowym o średnim, ale stałym poziomie nawodnienia, lubi środowisko z dużą zawartością wilgoci w powietrzu.

Mrozoodporność dobra na terenie całej Polski.

Pełnię swych wdzięków doskonale zaprezentuje jako soliter, posadzony na tle jednolitego muru czy ściany wyglądać będzie malowniczo a i zyskać może również osłonę przed wiatrem. W ogrodzie stworzy niepowtarzalny klimat rosnąc samotnie nad oczkiem wodnym albo sadzawką, mając na dalszym planie jasnozielony, „żywy płot” z liściastych krzewów lub drzew.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 , o wysokości 50 cm.
bom

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia Black Beauty

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pęcherznica kalinolistna Little Angel® - Physocarpus opulifolius Little Angel®

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN