Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 21.00 PLN
Nasza cena: 14.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Fagus sylvatica Mercedes

Fagus sylvatica Mercedes
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:150.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Nie jest łatwo spotkać tę odmianę w naszych ogrodach, a wygląda ona niezwykle uroczo i dekoracyjnie. W naturalny wprost sposób przyjmuje formę rośliny bonsai, nie wymagając dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Ma jednak swoje potrzeby środowiskowe i lepiej zapewnić mu okrycie przed nadejściem mrozów.

To forma karłowata o bardzo powolnym tempie wzrostu. Przez długi czas rośnie jako krzew osiągając po 10 latach około 1 m wysokości i podobną rozpiętość. Jedynie bardzo stare okazy i tylko w bardzo dogodnych warunkach dorastać mogą do 4 m wzwyż i 3 m wszerz. Jego cienkie, urokliwie przewieszające się pędy formują gęstą, zwartą, prawie idealnie kulistą koronę.

Liście drobne, o podługowatym kształcie, smukłe, niemalże nitkowate, o długości nie większej niż 10 cm i szerokości nieco ponad 1 cm. Rozwijają się wczesną wiosną w kolorze stonowanej zieleni i dopiero późną jesienią nabierają złocistobrązowych odcieni.

Przypuszcza się, iż odkryto go jako czarcią miotłę na odmianie Fagus sylvatica Asplenifolia, a jako odmiana ogrodnicza wprowadzony na rynek około 1970 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najważniejsze by miejsce wzrostu było ciepłe i zaciszne szczególnie wiosną, by późne przymrozki nie uszkodziły młodych liści. Lubi słońce, ale poradzi sobie dobrze także w miejscach zacienionych.

Gleba – trzeba koniecznie zadbać o stały poziom nawodnienia, gdyż nie toleruje suszy a i nadmiar wody znosi źle. Wymaga podłoża świeżego, żyznego i przepuszczalnego, najlepiej ze sporą zawartością wapnia. Całkiem dobrze rośnie w warunkach miejskich, nawet w silnie zanieczyszczonym powietrzu.

Dorosłe okazy zimują z powodzeniem na większości obszaru Polski, ale te młode i na północno-wschodnich krańcach bezwzględnie zaleca się okryć.

Doskonale sprawdzi się na skalniakach, małych ogrodach, aranżacjach na niewielkich reprezentacyjnych skwerach, a nawet w donicach przy wejściu do domu czy na tarasie. Można go dowolnie formować, a powolny wzrost sprawia, że przez długie lata mogą cieszyć się nim nawet ci, których ogrody mają mikroskopijne rozmiary.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5, szczepiona pniu o wys. 60-80 cm , plus korona.
bij


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja błękitna -Baptisia australis

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tulipanowiec amerykański - Liriodendron tulipifera Fastigiatum

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liriope Gold Banded - Liriope muskari Gold Banded

Cena: 30.00 PLN