Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Exochorda serratifolia Snow White

Exochorda serratifolia Snow White
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:60.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwitnie wprost fenomenalnie, okrywa się w całości białą szatą niczym panna młoda – i tak też niektórzy nazywają krzewy tego gatunku. Zazwyczaj z końcem kwietnia i w maju pojawiają się niezliczone ilości całkiem sporych, bo o średnicy około 4 cm, pięciopłatkowych kwiatów. Lśnią one czystą bielą skupione po kilka sztuk w zwisające grona, pod ciężarem których subtelnie przewieszają się całe gałęzie. Krzew prezentuje się wówczas bajecznie i jest nie lada atrakcją ogrodu.


Krzew z rodziny różowatych, szalenie atrakcyjnie prezentuje się w okresie kwitnienia, kiedy to jego gałęzie okrywa prawdziwa lawina w kolorze śnieżnej bieli – dokładnie tak jak wskazuje nazwa odmiany. Choć to gatunek o egzotycznym, azjatyckim pochodzeniu, to rewelacyjnie sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych. Ale nie jest łatwo znaleźć ją w prywatnych ogrodach, dlatego nasza propozycja może zaciekawić niejednego kolekcjonera.

To krzew o wyprostowanej sylwetce. Liczne, grube u podstawy i ładnie rozgałęziające się pędy nadają mu odwrotnie stożkowaty pokrój – smukły u podstawy i bardzo, niemal półkuliście rozchodzący się ku górze. W Polsce zazwyczaj osiąga nieco ponad 2 m, choć w sprzyjających warunkach może dorastać do 4 m wysokości i około 3 m rozpiętości. Młode gałązki podbarwione na czerwono.

Liście w kolorze jasnej, intensywnej zieleni, o matowej powierzchni z widocznym unerwieniem, te młode pokryte delikatnym meszkiem. Blaszki o odwrotnie jajowatym kształcie, długości do 9 cm, osadzone gęsto na krótkich ogonkach.Dekoracyjne są również owoce w postaci zdrewniałych, pięciograniastych torebek, które po osiągnięciu dojrzałości rozpadają się na mieszki.

Odmiana wyhodowana w Holandii przez MR JM van Gemeren i wprowadzona do handlu z końcem ubiegłego wieku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca ciepłe i słoneczne. Z uwagi na dość wczesne i obfite kwitnienia warto zadbać by w okresie wiosennym nie była narażona na podmuchy zimnych wiatrów.

Gleba – lubi podłoże żyzne i zasobne o przeciętnym poziomie wilgotności i przepuszczalne, o odczynie kwaśnym. Na słabszych ziemiach również sobie poradzi.

Tolerancyjna na spadki temperatury w granicach -25°C.
Zaleca się regularne przycinanie.

Piękny okaz soliterowy na reprezentacyjne trawniki. Fantastycznie skomponuje się z żółtymi forsycjami niosąc wczesną wiosną lawinę kwiecia. Na tle ciemnych drzew czy murów rewelacyjnie ukaże biel kwiatów, znajdując ochronę przed wiatrem – pamiętać należy tylko by to ona była wyeksponowana na południe.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta różowa Anabelle-Hydrangea arborescens Pink Anabelle

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka White Magic® - Gentiana White Magic®

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mamutowiec olbrzymi Pendulum- Sequoiadendron giganteum Pendulum

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc

Cena: 130.00 PLN