Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:



  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja drzewiasta Sweet Annabelle -Hydrangea arborescsens Sweet Anabelle®Ncha4

Hortensja drzewiasta Sweet Annabelle -Hydrangea arborescsens Sweet Anabelle®Ncha4
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolejna nowa propozycja, odmiana wyselekcjonowana w ostatnich latach, wytrzymała, trwała o długim okresie kwitnienia i dorodnych, pięknie wybarwiających się kwiatostanach. Rewelacyjne urozmaicenie zbiorów kolekcjonerskich, gratka dla miłośników gatunku, póki co dostępna w nielicznych sklepach w naszym kraju.

Krzew o symetrycznym, bardzo gęstym, kopułowatym pokroju. Rośnie w dość szybkim tempie, osiągając zazwyczaj nieco ponad 1 m wysokości i niemal identyczną rozpiętość. Pędy mocne, sztywne, jedne z najbardziej wytrzymałych wśród hortensji, rzadko zdarza im się pokładać, choć dźwigają dorodne kwiatostany. Te pojawić mogą się już z końcem maja i stanowią urokliwą dekorację otoczenia niemal przez całe lato. Mają postać nieco spłaszczonych półkulistych główek o średnicy przekraczającej często 20 cm, pojawiających się na szczytach tegorocznych pędów. Przybierają barwę pudrowego różu nasyconego nutką fioletu, które z czasem przygaszone zostają odcieniami przyjemnej zieleni (odmiana utrzymuje swą kolorystykę niezależnie od odczynu podłoża). Dopełnieniem jest żywozielone ulistnienie stanowiące wyborne tło dla kwiatów. Blaszki osadzone na 3 cm ogonkach, sztywne, o matowej, gęsto i głęboko poprzecinanej żyłkami powierzchni. Szerokojajowate a niekiedy nawet okrągławe, z ostrym wierzchołkiem i nieregularnie, gęsto ząbkowanymi marginesami.

Odmiana wyselekcjonowana w ramach wieloletniego programu hodowlanego prowadzonego przez zespół Thomasa Green Ranney'a na Uniwersytecie Stanowym Północnej Karoliny. W roku 2012 uzyskano już roślinę o pożądanych cechach odmianowych, a opatentowano ją w 2017 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi rosnąć w lekkim zacienieniu jak i w pełnym słońcu, jednak w okresie upałów, nie można doprowadzić do przesuszenia podłoża, konieczne jest regularne, umiarkowane podlewanie.

Gleba – preferuje zimie gliniaste ze sporą zawartością składników pokarmowych, o stałym, przeciętnym poziomie wilgotności i odczynie zbliżonym do obojętnego.

Według publikacji na stronie patentowej, hodowca sprawdził i gwarantuje pełną mrozoodporność

Zalecane jest mocne cięcie zeszłorocznych pędów, najlepiej na wysokości około 50 cm, które wykonać należy wczesną wiosną.

Roślina pasuje do różnorodnych aranżacji, zarówno tych utrzymanych w klimacie wiejskim, naturalistycznym jak i tych o charakterze nowoczesnym. Pozwala tworzyć barwne szpalery a i na reprezentacyjnym trawniku jako soliter będzie mile witać gości. Odpowiednia również do uprawy w dużych pojemnikach na tarasy i balkony. Kwiatostany chętnie wykorzystywane w kompozycjach florystycznych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5. Roślina z licencją.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Little Zebra - Miscanthus sinensis etincelle Little Zebra

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna-Snow Queen- Hydrangea quercifolia Snow Queen

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna drobnokwiatowa - Pinus parviflora Blue Giant

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ostrogowiec czerwony - CENTRANTHUS RUBER

Cena: 23.00 PLN