Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Prunus laurocerasus Caucasica

Prunus laurocerasus Caucasica
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:40.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To ogrodniczo udoskonalona odmiana, energicznie przyrastająca, odporna i wytrzymała, z założenia zimozielona. Pokrój wyprostowany, pędy sztywne, ładnie wyciągające się ku górze i rozgałęziające się. Formują bardzo dorodną, gęstą sylwetkę, osiągając wysokość nawet około 5 m i rozpiętość blisko 4 m. Zalecane jest jednak znaczące i regularne przycinanie ograniczające jej ekspansję i nadające jej zwarty pokrój. Zagęszcza go dodatkowo obfite ulistnienie o zdrowym wyglądzie. Górne powierzchnie blaszek liściowych mają ciemnozielony kolor i intensywnie połyskują, od dołu są matowe i nieco jaśniejsze. Kołysane podmuchami wiatru migoczą w blasku słońca, ożywiają i wprowadzają ruch w otoczeniu. Dorastają nawet do 18 cm długości, przyjmują smukły , eliptyczny kształt, są całobrzegie i ostro zakończone. W ich kątach pojawiają się na przełomie kwietnia i maja sterczące, luźne grona o wysokości około 10 cm. Skupiają one całe rzesze drobnych, kremowo-białych kwiatuszków roztaczających wokół przyjemną woń. Zawiązuje również owoce – kuliste, o średnicy do 1 cm jagody lśniące czarną barwą.

W naturze gatunek ten porasta obszary Kaukazu, Azji Mniejszej i częściowo Półwysep Bałkański, a w uprawie znana już w XVI wieku. Oferowana odmiana jest selektem ogrodniczym otrzymanym we francuskiej szkółce Pepinieres des Fontanettes z miejscowości Violay.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej czuje się w mocnym półcieniu, ale ładnie urośnie też w słońcu, byle liście nie były narażone na południowe parzące promienie. Warto zapewnić mu zaciszne miejsce, dobrze osłonięte przed chłodnymi wiatrami.

Gleba – do jego uprawy wystarczy przeciętna gleba ogrodowa, preferuje jednak podłoża próchnicze, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym.

Toleruje temperatury do poziomu około -24°C. Świetnie znosi cięcie, daje się łatwo formować.

Doskonałą roślina do „budowania żywych, zielonych ścian”, przesłonięcia ulicy, stworzenia prywatnego zakątka. Może stanowić wyborne tło dla barwnie kwitnących krzewów czy bylin.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Emerald Lace - Acer palmatum Emerald Lace

Cena: 260.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Nani- Kalmia latifolia Nani

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta różowa Anabelle-Hydrangea arborescens Pink Anabelle

Cena: 75.00 PLN