Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Lagerstremia indyjska czerwona - Lagerstroemia indica Enduring Red

Lagerstremia indyjska czerwona - Lagerstroemia indica Enduring Red
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 45 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Roślina w Polsce nierozpowszchniona i nie sposób dostać ją jeszcze na naszym rynku. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i ogrodników-innowatorów. Ma ładny pokrój, zdrowe liście oraz pełne uroku i subtelności kwiaty o głębokiej barwie, które długo się utrzymują.

Odmiana naturalnie formuje zgrabną, kształtną i niemal kulistą sylwetkę osiągającą średnicę około 1,5 m. Wytwarza niezbyt grube, ale sztywne i wyprostowane pędy, które ładnie się rozgałęziają zagęszczając pokrój, a dodatkowo te młode zwracają uwagę swym bordowym odcieniem.

Liście obficie okrywają pędy właściwie już od podstawy krzewu. Ich lśniąca powierzchnia pięknie połyskuje w promieniach słońca, nie tylko zdrowo się prezentują, ale są również odporne na choroby. Blaszki sztywne, o kształcie najbardziej zbliżonym do owalnego, z tępymi wierzchołkami, całobrzegie. Z pąków wybijają w kolorze czerwonym, by stopniowo zmieniać wybarwienie do rześkiej, ciemnej zieleni.

Pełnia kwitnienia przypada na drugą połowę lata, kiedy to końce tegorocznych pędów wieńczą okazałe wiechy o wysokości kilkunastu centymetrów. Skupiają one całe mnóstwo urokliwych, intensywnie czerwonych kwiatów. Po rozwinięciu z kulistych pąków ukazuje się 5 mocno falowanych płatków o poszarpanych obrzeżeniach i rurkowato zrośniętych u nasady. Spomiędzy ich ogromu wynurzają się kremowe pręciki z mocno kontrastującymi żółtymi pylnikami.

Gatunek pochodzi z obszarów Chin, do USA i zachodniej Europy sprowadzono go już w wieku XVIII. Oferowana odmiana jest wynikiem prac hodowlanych i została wprowadzona na zachodnie rynki ogrodnicze w 2013 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dla ładnego wzrostu wymaga miejsca słonecznego, ciepłego i zacisznego.

Gleba – preferuje podłoże żyzne, bogate w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i przynajmniej umiarkowanej wilgotności. W pierwszym roku uprawy zaleca się regularne choć niezbyt obfite podlewanie, dorosłe okazy dobrze znoszą okresowe susze.

Mrozoodporność niepełna, toleruje bowiem spadki temperatury do około -20°C. Owocna uprawa w gruncie możliwa będzie w cieplejszych regionach Polski i wymaga okrycia roślin słomianą matą przed nadejściem zimy. Warto jednak zdecydować się na uprawę pojemnikową, wówczas na zimę przenieść należy rośliny do chłodnego pomieszczenia i rzadko podlewać. Jeśli zależy nam na dużych kwiatach zaleca się cięcie, jeśli chcemy uzyskać krzew o rozłożystej koronie należy temu zaniechać.

W donicach będzie stanowić oryginalną dekorację słonecznego tarasu, balkonu czy frontowych schodów. W ogrodach, nawet tych mniejszych, posadźmy ją w widocznym, widnym a jednocześnie osłoniętym miejscu, bo właściwie przez cały rok prezentuje się atrakcyjnie. Ładnie przesłoni mury czy ściany o południowej wystawie, pod którymi znajdzie osłonę przed wiatrami.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 , o wys. ok 50 cm .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Flame - Hydrangea paniculata Magical Flame na pniu

Cena: 139.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Cleopatra®-Magnolia soulangeana Cleopatra ®

Cena: 320.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Blue Opal

Cena: 210.00 PLN