Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pszonak Red Jep-Erysimum Red Jep

Pszonak Red Jep-Erysimum Red Jep
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Okryta kwiatami o wielotonowych ciepłych barwach,przez długie miesiące roztaczających przyjemny zapach i spraszających całe mnóstwo motyli i owadów. W ciepłych rejonach pozostawać może zimozielona, w tych chłodniejszych odpowiednio zabezpieczona ładnie budzi się do życia z nastaniem wiosny.

W początkach uprawy to zazwyczaj kilkanaście sztywnych, wyprostowanych pędów dorastających do około 25 cm wzwyż i gęsto ulistnionych. W kolejnych latach formuje zwarte i coraz to bardziej rozległe kępy o średnicy ponad 30 cm, a już w nasadzeniu grupowym potrafi stworzyć urokliwy kobierzec. Blaszki w kolorze ciemnej zieleni, o wydłużonym owalnym kształcie ze stępionymi wierzchołkami i bardzo szeroko ząbkowanymi marginesami. Układają się skrętolegle dodając kępie objętości. W maju rozpoczyna się okres kwitnienia. Roślinę stopniowo spowijają pękate bukiety skupiające całe mnóstwo drobnych kwiatów. Złożone są z 4 krągłych płatków mieniących się barwami od gorącej czerwieni, przez głęboki i intensywny róż aż po ciemny fiolet otaczających maleńkie oczko o kontrastującej, żółtej barwie pylników. Szczyt tego bogactwa kolorów, zapachu i miododajnego pyłku wabiącego owady przypada na kilka środkowych tygodni lata. W dogodnych warunkach kwiaty, już w znacznie mniejszych ilościach, mogą utrzymywać się jeszcze na początku jesieni.

Warunki uprawy:

Stanowisko – trzeba zatroszczyć się, by rósł w miejscu pełnym światła i ciepła, najlepsza będzie południowa, nieocieniona ekspozycja. Jeśli musimy posadzić w lekkim półcieniu, to nie można dopuścić do zawilgocenia podłoża – źle to znosi.

Gleba – wystarczy mu przeciętna ziemia ogrodowa, przepuszczalna lub o dobrze wykonanym drenażu. Starsze rośliny świetnie radzą sobie w okresach suszy.

W najcieplejszych regionach zimuje bez uszkodzeń, w centralnej Polsce zaleca się późną jesienią ściąć kępę i okryć przed nadejściem zimy.
Wprowadzi wiele barw na rabaty, szalenie urozmaici żwirowe i kamieniste aranżacje, pięknie prezentuje się na skalnych półkach. Co więcej rewelacyjnie nadaje się również do różnorodnych kompozycji na słoneczne balkony i tarasy.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Najniższa cena w ostatnim miesiącu 35 zł.
r

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ostbo Red- Kalmia latifolia Ostbo Red

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula Good as Gold - Caryopteris GOOD AS GOLD Novacargol

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Angels Blush - Hydrangea paniculata Angels Blush na pniu

Cena: 145.00 PLN