Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Mahonia confusa Narahira

Mahonia confusa Narahira
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:96.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nadzwyczajnej, orientalnej urody odmiana, niespotykana w sklepach ogrodniczych w naszym kraju. Warto zwrócić na nią uwagę bo jest szczególnie atrakcyjna w czasie gdy większość innych roślin traci swe walory dekoracyjne. Zapewne zachwyci wielbicieli gatunku, wyróżnia się oryginalnym ulistnieniem i będzie ciekawym okazem w kolekcji.

To całkiem dorodny, zimozielony krzew o umiarkowanej sile wzrostu. Docelowo osiąga około 1,2 m wysokości oraz blisko 1,5 m rozpiętości formując bardzo gęstą, rozłożystą sylwetkę o kaskadowym pokroju. Starsze pędy drewniejące, młode bordowo zabarwione.

Liście „paprociowe”, bardzo okazałe, długości około 25 cm. Pojedyncze blaszki niemal siedzące, w zarysie lancetowate, z ostrymi, smukłymi wierzchołkami i rzadko ząbkowanych marginesach wykończonych miękkimi, krótkimi niby-kolcami. Ich niezwykle ciemno zielona powierzchnia szkli się srebrzyście, jakby pokryta była warstwą cyny.

Jesienią zakwita wprowadzając nas w zimowy klimat wybornymi, intensywnie żółtymi kwiatami roztaczającymi subtelny zapach. Mają one postać małych, niemal kulistych dzwoneczków skupionych ściśle po kilkadziesiąt nawet sztuk w długie grona wynurzające się nad kępę listowia.

Wytwarza również owoce – to drobne, o średnicy około 5 mm jagody, w kolorze głębokiego granatu dojrzewające wiosną. Są przysmakiem wielu ptaków, a po obróbce nadają się do spożycia przez ludzi.

Odmiana wyselekcjonowana w Japonii wyniku krzyżówek różnych odmian azjatyckich.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najpiękniej kwitnące okazy otrzymamy w miejscach półcienistych, ale poradzi sobie również w większym zacienieniu.

Gleba – tolerancyjna względem warunków podłoża, lubi jednak ziemie świeże, wilgotne i przepuszczalne zarazem.

Toleruje spadki temperatury do około -20°C, a więc w zachodniej części kraju uprawa powinna udawać się bezproblemowo. W regionach wschodnich w srogie zimy może jednak przemarzać. Dorosłe egzemplarze stają się bardziej odporne na okresowe susze.

Świetnie sprawdzi się do zagospodarowania ciemniejszych zakątków w ogrodzie, ładnie będzie prezentować się na skraju zagajnika, chociażby w towarzystwie paproci. Warto posadzić ją w miejscach eksponowanych zimą bo wówczas pokazuje pełnię swej urody.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , wys. 50-70 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Rdest Lance Corporal -Persicaria virg. Lance Corporal

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalaminta niebieska- Calamintha nepeta Blue Cloud

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Pendula - Fagus sylvatica Purpurea Pendula

Cena: 170.00 PLN