Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Perełkowiec japoński - Sophora japonica

Perełkowiec japoński  - Sophora japonica
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:78.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Drzewo zarówno o dekoracyjnym ulistnieniu jak i kwiatostanach, które rozwijają się z końcem lata stanowiąc wówczas osobliwą atrakcję. Z pewnością wymaga sporej przestrzeni, więc nie każdy ogrodnik będzie mógł się cieszyć jego ciekawym wyglądem, ale warto o nim pomyśleć planując duży ogród czy miejską zieleń.

To sporych rozmiarów drzewo osiągające po 10 latach ponad 12 m wysokości, a docelowo dorastać może do około 20 m wzwyż. Przewodnik wyraźnie widoczny, okryty szarą bruzdowatą korą. Wytwarza kilka grubszych konarów nie rozgałęziających się zbyt mocno, które formują świetlistą koronę, początkowo owalną w zarysie, z czasem odwrotnie stożkowatą. Jej rozpiętość u starych okazów może przekraczać 15 m.

Liście okazałe, długości ponad 25 cm, nieparzystopierzaste, złożone z 7 do 17 blaszek. Każda o owalnym kształcie, całobrzega i z ostrym wierzchołkiem, osadzone na krótkich ogonkach. Przyjmują stonowany, niebieskawozielony kolor z widocznym nieco jaśniejszym nerwem głównym, a ich spodnia strona pokryta jest delikatnymi włoskami. Jesienią stają się niemal jednolicie żółte i opadają.

Zakwita stosunkowo późno, na przełomie sierpnia i września. Wówczas to ze szczytowych pędów zwisają efektowne, długie nawet na 30 cm wiechy. Skupiają one dość luźno po kilkanaście motylkowych kwiatów wielkości niespełna 2 cm, w kolorze kredowej bieli z subtelnymi fioletowymi przebarwieniami. Roztaczają przyjemny zapach, są też bardzo miododajne.

Owoce pojawiają się u starszych egzemplarzy w postaci mięsistych strąków mierzących do 10 cm z wyraźnymi zwężeniami pomiędzy nasionami. Początkowo zielonkawoszare, z czasem żółkną i ostatecznie brązowieją.

Wbrew nazwie gatunkowej to roślina pochodzące z terenów Chin oraz Korei.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne do półcienistych.

Gleba – zadowoli się podłożem średnio żyznym i zasobnym w składniki odżywcze, o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność wystarczająca by bez okrycia mógł zimować na terenie całego kraju nie doznając uszkodzeń, zaleca się jedynie młode okazy zabezpieczyć w pierwszych latach po posadzeniu. Dorosłe egzemplarze dobrze znoszą okresy suszy oraz odporne są na miejskie zanieczyszczenia powietrza.

Roślina odpowiednia do przestronnych ogrodów i większych założeń krajobrazowych. Nadaje się do nasadzeń wzdłuż chodników i ulic. Jest doskonałym urozmaiceniem rodzimych gatunków w parkach i dużych skwerach zieleni.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , o wys. 120,140cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta różowa Anabelle-Hydrangea arborescens Pink Anabelle

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawułka Peach and Cream - Astilbe Peaches and Cream

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Chicago Apache- Hemerocallis Chicago Apache

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Courtyard - Liva

Cena: 35.00 PLN