Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Szałwia Cherry Lips - Salvia Cherry Lips

Szałwia Cherry Lips - Salvia Cherry Lips
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:24.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowość, zarówno na rynkach zagranicznych jak i w naszym kraju. Zwraca uwagę swym okazałym rozmiarem oraz efektownie prezentującymi się kwiatami. Z uwagi na niedostateczną wytrzymałość na mróz wymagać będzie ochrony przed nadejściem zimy, w przeciwnym razie może wypaść, jednak jej urokliwe kwiaty warte są naszej pracy. Niewątpliwie polecana kolekcjonerom.

Rośnie dość szybko jako gęsta, zwarta, strzelista i niemal idealnie krągła kępa o średnicy około 60 cm. Jej mocne, sztywne, prosto wznoszące się i bardzo liczne pędy dorastają do blisko 90 cm wzwyż. Od podstawy po same kwiatostany okryte są drobnym ulistnienie w kolorze stonowanej zieleni. Blaszki na krótkich ogonkach, jajowate, całobrzegie i o stępionych końcach nadają lekkości i gracji całej kępie. Ponad tą zielonością, z owalnych, podbarwionych purpurą pąków wybijają szalenie atrakcyjne kwiaty. Duże, wielkości około 3 cm, o dwóch wargach: górna mniejsza, stercząca ku górze i pokryta krótkimi, delikatnymi włoskami, dolna szeroko rozpływa się w dół. Gardziel w kolorze śnieżnej bieli, ku brzegom oblewa się kontrastowymi, mocnymi odcieniami intensywnej czerwieni zmieszanej z ciemnym różem, niekiedy wpadającym w fiolet. Daje to rzeczywisty efekt wiśniowych ust. Kwiaty stanowią niedoścignioną ozdobę każdej aranżacji przez całe lato, a w dogodnych warunkach jeszcze na początku jesieni.

Odmiana została w czerwcu 2019 roku zaprezentowana przez Seiont Nurseries Ltd na wystawie w Stoneleigh Park w brytyjskim Coventry, gdzie jako nowość została wyróżniona brązowym medalem.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada jej ekspozycja na pełne słońce w zacisznym miejscu.

Gleba – lubi ziemie żyzne, bogate w składniki próchniczne, lekkie i przepuszczalne o umiarkowanym poziomie wilgotności.

Zimuje przy spadkach temperatury do około -12°C, w naszym kraju wymaga więc bezwzględnego zabezpieczenia przed nastaniem mrozów lub przeniesienia do chłodnych pomieszczeń.

Doskonała do ożywienia swymi barwnymi kwiatami słonecznych rabat, wyróżni się i w tych monogatunkowych i mieszanych kompozycjach. Nadaje się do uprawy pojemnikowej w dużych skrzyniach na ciepłych i jasnych balkonach lub tarasach. Urozmaici bukiety w wazonach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Indygowiec amblyantha- Indigofera amblyantha

Cena: 54.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Candlelight - Hydrangea paniculata Candlelight

Cena: 56.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Vision of Love- Hemerocallis Vision of Love

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Osakazuki- Acer palmatum Osakazuki

Cena: 280.00 PLN