Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Mathiasella Bupleuroides Green Dream

Mathiasella Bupleuroides Green Dream
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:30.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Rewelacyjna propozycja dla koneserów i kolekcjonerów. Roślina prezentująca się dość egzotycznie zarówno z uwagi na sylwetkę jak i swą kolorystykę. W każdej aranżacji zwróci na siebie uwagę, a dla niejednego ogrodnika będzie zaskoczeniem.

To wieloletnia bylina o bardzo luźnym, rozłożystym pokroju dorastająca do blisko 1 m wzwyż. Pędy dość grube, swobodnie rozchodzą się we wszystkich kierunkach formując rozpierzchłą, nieregularną sylwetkę o średnicy około 60 cm. Ulistnienie nie należy do najgęstszych, ale liście są całkiem duże, złożone nieparzystopierzaście. Blaszki osadzone na podbarwionych fioletem ogonkach, same w kolorze świeżej, zdrowej, ciemnej zieleni. Dopełnieniem oryginalnego wyglądu są okazałe baldachy, subtelnie przewieszające się na szczytach pędów. Skupiają one po kilkanaście dużych dzwonkowatych kwiatów wychylających się mocno na długich szypułkach z okółka zielonkawych przylistków, który niczym koronkowy kołnierzyk otacza podstawę kwiatostanu. Z pąków wybijają w kolorze miętowego seledynu, jednak sukcesywnie, powoli płatki okrywają się malinowymi rumieńcami i otaczają oczko grubych, zielono-brunatnych pręcików. Kwiaty rzeczywiście kołyszą się niczym dzwony już z końcem wiosny przez kolejne długie letni tygodnie.


Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca słoneczne do półcienistych, warto zadbać by zimą miała osłonę przed mroźnymi wiatrami.

Gleba – najbardziej odpowiadają jej ziemie zasobne w składniki pokarmowe, umiarkowanie wilgotne, ale doskonale przepuszczalne. Szczególnie wrażliwa jest na zastoiny wodne, które w czasie mrozów stanowią dla niej zagrożenie i mogą skutkować jej wyginięciem.

Mrozoodporność pozwala by w naszych warunkach zimowała bez okrycia w cieplejszych, zachodnich rejonach kraju. Idąc na wschód konieczne będzie coraz to lepsze zabezpieczenie, szczególnie u podstawy rośliny, bo nawet jeśli pędy nadmarzną ładnie się odbijają z wiosną.

Doskonale urozmaici dalszy plan rabat mieszanych. Ładnie zaprezentuje się w grupie monogatunkowej posadzona wzdłuż ściany czy murku, gdzie znajdzie ciepło i osłonę przed wiatrem. Kwiatostany to ciekawy akcent w kompozycjach florystycznych, zarówno żywych jak i suszonych.

Roślina w doniczce 2l

clem.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia soulangeana GENIE®

Cena: 480.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula klandońska złotolistna-Barbula clandonensis Worcester Gold

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński na pniu-Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 340.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawułka Peach and Cream - Astilbe Peaches and Cream

Cena: 17.00 PLN