Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Szałwia New Demension Rose-Salvia New Demension Rose

Szałwia New Demension Rose-Salvia New Demension Rose
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:16.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana wyhodowana w ramach serii New Demension w wyniku kilkuletniego programu selekcyjnego prowadzonego w celu uzyskania najlepszych cech. Wyróżnia się długim okresem kwitnienia, wyjątkowym kolorem i kompaktową sylwetką oraz wytrzymałością i minimalnymi wymaganiami środowiskowymi.

Roślina o kompaktowych rozmiarach, zaliczana w gatunku do miniaturowych, osiąga bowiem nie więcej niż 30 cm wysokości. Pędy wyprostowane i sztywne formują pełne uroku, zwarte kępy o średnicy ponad 20 cm. Do około 1/3 wysokości okryte listowiem, ku górze nabierają niemal fioletowego zabarwienia.

Ulistnienie w kolorze ciemnej zieleni z subtelnym szarym odcieniem. Blaszki osadzone na krótkich ogonkach, w zarysie podługowate, z gęsto piłkowanymi marginesami.

Kwiaty zebrane są ściśle w okółkach, tworzą zwarty, dorodny kłos. Wybijają z mocno karminowych pąków i po rozwinięciu przyjmują intensywnie różowy kolor. Wprowadzają niezwykłe ożywienie i w ogrodzie roztaczają przyjemny zapach w okresie od maja do września. Są atrakcją nie tylko dla nas, ale również dla wielu owadów i motyli, stanowią źródło cennego pyłku.

Wyselekcjonowana jako odmiana mieszańcowa w Holandii przez Kieft Seeds of the Netherlands i tam wprowadzona na rynek ogrodniczy.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca w pełnym słońcu do półcienistych.

Gleba – lubi ziemie umiarkowanie zasobne w składniki próchniczne, przeciętnie wilgotne, ale wysoce przepuszczalne i lekkie. Z wiekiem coraz lepiej znosi suszę.

Mrozoodporność zupełna, na terenie całego kraju zimuje bez uszkodzeń. Zaleca się regularne podlewanie oraz usuwanie uschniętych kwiatostanów – stymuluje to kwitnienie i pobudza do jego powtórzenia jesienią.

Pozwala tworzyć urokliwe obrzeżenia rabat, doskonale pasuje do kompozycji żwirowych i kamienistych. Pięknie wyróżnia się swym kolorem zarówno w nasadzeniach monokulturowych jaki mieszanych. Nadaje się do uprawy w pojemnikach i donicach na balkonach czy tarasach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Rainforest Sunrise - Hosta Rainforest Sunrise

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalaminta niebieska- Calamintha nepeta Blue Cloud

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ostrokrzew Golden King-Ilex altaclarensis Golden King

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Serduszka piękna Bacchanal -Dicentra formosa Bacchanal

Cena: 30.00 PLN