Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin gwiaździsty - Jasminum officinale

Cena: 29.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rozplenica Red Bunny Tails - Pennisetum Red Bunny Tails

Rozplenica Red Bunny Tails - Pennisetum Red Bunny Tails
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:27.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Rzadko oferowana na naszym rynku roślina. Zachwyca wyprostowanym pokrojem i głębią fenomenalnie kontrastujących kolorów liści i kwiatostanów. Przed nadejściem zimy będzie wymagała naszej opieki, ale później odwdzięczy się niespotykanym widokiem.

Pełna wigoru i energii roślina prezentująca się lekko i zwiewnie. Ta rozplenica osiągać może w okresie kwitnienia około 90 cm wysokości. Formuje eleganckie, zwarte, strzeliste kępy o rozpiętości dochodzącej u dorosłych okazów do blisko 90 cm. Liście wąskie, długie, lancetowate wznoszą się wyprostowane i jedynie ich zaostrzone wierzchołki subtelnie się przewieszają. W sezonie lśnią intensywną, zdrową zielenią, jesienią okrywają się iście królewską, burgundową barwą.

Przez całe lato na cienkich, ale sztywnych łodygach kołyszą się nieznacznie ponad szczytami liści kilkucentymetrowe, puszyste kwiatostany o kłosowatym kształcie. Rozwijają się w kolorze ciemnej czerwieni z nutą czerni, z czasem powoli przebarwiają się srebrzyste z bordową poświatą.

Warunki uprawy:

Stanowisko – przede wszystkim zacisze, chroniące od mroźnych wiatrów. Najlepsza będzie pełna ekspozycja na słońce, ale w lekkim zacienieniu również sobie poradzi.

Gleba – lubi ziemie o przeciętnej żyzności i zasobności w składniki pokarmowe, dość wilgotne i przepuszczalne.

Toleruje temperatury do około -17°C, a więc w naszym kraju pewna uprawa możliwa jest tylko na zachodnich, najcieplejszych krańcach. W pozostałych regionach konieczne zabezpieczenie rośliny przed nadejściem mrozów. Wiosną zaleca się ścięcie kępy.

Doskonała do podkreślenia charakteru kamienistych i skalnych aranżacji oraz ogrodów japońskich. Doda lekkości mieszanym rabatom bylinowym. Świetnie prezentuje się w donicach na balkonach i tarasach oraz w kompozycjach florystycznych.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 60 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 159.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb dwukolorowy na pniu-Ginkgo biloba Califoria Sunset

Cena: 195.00 PLN